Jan Furtok dla SportoweFakty.pl: Nie patrzmy na wyniki, teraz liczy się tylko selekcja

Zdaniem Jana Furtoka wyniki najbliższych meczów towarzyskich kadry nie będą istotne. Kluczem jest natomiast umiejętne poprowadzenie selekcji przez Adama Nawałkę.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
- Czekają nas spotkania, w których Adam będzie zapewne próbował różnych rozwiązań. Dobrze by było, gdyby udało mu się osiągnąć korzystne rezultaty, ale na obecnym etapie to jest kwestia absolutnie drugorzędna. Teraz trzeba się skupić na wybraniu odpowiednich kandydatów do reprezentacji - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Jan Furtok.

Adam Nawałka - przynajmniej na razie - dość odważnie postawił na piłkarzy z T-Mobile Ekstraklasy (a także jednego z I ligi). Czy to właściwy ruch? - To też jest związane z selekcją, która zresztą trochę potrwa. Na pewno można powiedzieć, że mamy szkielet reprezentacji, który w dużej mierze tworzą zawodnicy z lig zagranicznych. Teraz sztuką będzie znalezienie uzupełnień i dublerów - również z naszego podwórka. Myślę, że Adam sobie z tym poradzi. Zna realia, a już pracując w klubie pokazał, że potrafi wykrzesać z piłkarzy maksimum możliwości. Myślę, że ci, na których postawi mu zaufają - dodał były reprezentant Polski.

Nowy selekcjoner słynie z wprowadzania dużej dyscypliny. Czy w kadrze również uda mu się zaprowadzić swoje porządki? - To nie jest tak, że Nawałka jest wymagający tylko w stosunku do zawodników. Taką samą dyscyplinę narzuca reszcie sztabu szkoleniowego i sobie. To trener, który potrafi odpowiednio podejść do piłkarza, rozmawiać z nim. Pod tym względem powinno być w porządku, a jeśli nawet pojawi się jakikolwiek problem, to jestem pewny, że reakcja będzie szybka - zaznaczył Furtok.

Czy były opiekun Górnika Zabrze zdąży zakończyć selekcję i zbudować zespół do eliminacji Euro 2016 (zaczną się w drugiej połowie przyszłego roku)? - Czasu może nie ma aż tak wiele, ale myślę, że podoła temu wyzwaniu. W trakcie kwalifikacji powinniśmy już zobaczyć gotową drużynę - zakończył.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×