Premier League: Arsenal idzie jak po swoje

Arsenal Londyn wygrał z Cardiff City 3:0 i ma już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem. Świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski
Od pierwszych minut przewagę osiągnął Arsenal Londyn. Nie pozwalał na zbyt wiele ekipie Cardiff City. Walijczycy cofnęli się do głębokiej defensywy i przyjmowali Kanonierów na własnej połowie. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 29. minuty. Wówczas ładne dośrodkowanie Mesuta Oezila pięknym strzałem głową wykończył Aaron Ramsey. Walijczyk nie celebrował gola, ponieważ jest wychowankiem Cardiff. Fani docenili to i brawami nagrodzili Ramseya.

Po zmianie stron kapitalną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. Polak obronił strzał głową Fraizera Campbella z pięciu metrów. Cardiff przez chwilę dominowało, ale później wszystko wróciło do normy. Kanonierzy w samej końcówce zadali dwa ciosy - obie bramki padły po szybkich kontrach. Najpierw Mathieu Flamini umieścił piłkę w siatce, a kropkę nad "i" postawił nie kto inny jak Ramsey. Kolejną asystę dorzucił Oezil. Arsenal wygrał 3:0 i ma już siedem punktów przewagi nad Liverpoolem, który w tej kolejce jeszcze nie zagrał.

Na czwarte miejsce awansował Everton potwierdzając, że jest w wybornej formie. Ograł 4:0 Stoke City. Natomiast w derbach Londynu West Ham United wygrał z Fulham. Menedżer The Cottagers Martin Jol raczej pożegna się z posadą.