Niemcy: Sławomir Peszko wrócił do podstawowego składu, 1.FC Koeln uratował remis

Sławomir Peszko po raz pierwszy w 2014 roku znalazł się w podstawowym składzie lidera 2. Bundesligi. W pojedynku z Erzgebirge Aue Polak nie zachwycił.

Konrad Kostorz

Trener Peter Stoeger w pojedynku z 11. zespołem tabeli zdecydował się na ustawienie 4-2-3-1, dzięki czemu Sławomir Peszko mógł pojawić się na placu gry od pierwszego gwizdka. Wcześniej szkoleniowiec stosował system 4-4-2, w którym nasz rodak nie czuje się najlepiej.

Peszko w rywalizacji z Erzgebirge był aktywny i kilka razy szarpnął na lewym skrzydle, jednak po jego akcjach kolończycy nie mieli dogodnych okazji do zdobycia gola. Stoeger już w przerwie dokonał dwóch zmian, a Polaka ściągnął z boiska w 76. minucie, zastępując go Bardem Finne.

Lider 2. Bundesligi był bliski doznania zaskakującej porażki, ale w końcówce dwa świetne uderzenia zza pola karnego oddał Daniel Halfar i pojedynek zakończył się podziałem punktów. Zespół z RheinEnergieStadion po 23 kolejkach utrzyma pierwsze miejsce w tabeli z co najmniej 4-punktową przewagą nad drugą drużyną.

Warto odnotować, że Adam Matuszczyk całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Grzegorz Wojtkowiak nie znalazł się w kadrze meczowej 1860 Monachium (0:0 z SV Sandhausen), Piotr Ćwielong wszedł na murawę w 66. minucie przegranego przez VfL Bochum 1:4 meczu z SC Paderborn, natomiast Kacper Przybyłko wystąpił w barwach Arminii Bielefeld od 68. minuty (0:2 z Fortuną Duesseldorf).

Erzgebirge Aue - 1.FC Koeln 2:2 (1:0)
1:0 - Sylvestr 13'
2:0 - Loening (k.) 68'
2:1 - Halfar 83'
2:2 - Halfar 89'