Serie A: Roma coraz bliżej Juventusu! Przekonująca wygrana i 234. gol Tottiego

W zaległym meczu Serie A Giallorossi nie dali na Stadio Olimpico żadnych szans FC Parmie i umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Konrad Kostorz
Pierwotnie mecz 22. kolejki Serie A miał odbyć się 2 lutego, jednak wówczas z uwagi na ulewę w Wiecznym Mieście został przerwany już w 8. minucie. Grę wznowiono dwa miesiące później i błyskawicznie padły trzy gole - najpierw trafił Gervinho, ale szybko wyrównał Afriyie Acquah, a na trafienie Ghańczyka odpowiedział świetnym strzałem w okienko Francesco Totti po podaniu Miralema Pjanicia. Dla "Il Capitano" był to już 234. gol w karierze we włoskiej ekstraklasie.

Rzymianie kontrolowali przebieg rywalizacji i po zmianie stron zadali kolejny cios. Akcję Gervinho wykończył Pjanić i było już 3:1. Złudzeń ekipę Roberto Donadoniego pozbawił 34-letni Rodrigo Taddei, strzelając premierowego gola w bieżącym sezonie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Zespół Rudiego Garcii zwyciężył piąty raz z rzędu i do Juventusu Turyn traci już tylko 8 "oczek". To spory dystans, biorąc pod uwagę, że obrońcy tytułu mają przed sobą dość łatwy terminarz. Z drugiej jednak strony do końca rozgrywek pozostało jeszcze aż siedem kolejek, a Romę czeka jeszcze domowy pojedynek ze Starą Damą.

AS Roma - FC Parma 4:2 (2:1)
1:0 - Gervinho 12'
1:1 - Acquah 15'
2:1 - Totti 16'
3:1 - Pjanić 49'
4:1 - Taddei 82'
4:2 - Biabiany 90'