Remis z niedosytem - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Arka Gdynia

W pojedynku outsidera z Rybnika z trzecią siłą ligi padł remis 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kamil Kostecki i Jarosław Wieczorek, a dla przyjezdnych trafiali Mateusz Szwoch i Michał Rzuchowski.

Beata Fojcik

Piłkarze obu ekip stworzyli przy Gliwickiej ciekawe widowisko, jednak kibice na pierwszy celny strzał czekali do 17. minuty gry, kiedy na bramkę Bucka uderzył Piotr Tomasik. Kilka chwil później paradą popisał się Michał Szromnik, który wyłapał strzał Michała Płonki.

Premierowy gol padł w 21. minucie spotkania. Rybniczanie stracili piłkę przed własnym polem karnym, co skrzętnie wykorzystali gracze Pawła Sikory, a starcie sam na sam z golkiperem ROW-u wygrał Mateusz Szwoch.
W kolejnej fazie potyczki największe zagrożenie stwarzał Płonka, lecz jego próby nie znalazły drogi do siatki Arki Gdynia. W 43. minucie meczu Żółto-Niebiescy zablokowali strzał Sobczaka, jednak futbolówka trafiła pod nogi Wieczorka, ten dograł do Kamila Kosteckiego, który dał miejscowym wyrównanie. Drugą część spotkania fantastycznie rozpoczęli gdynianie, którzy za sprawą Michała Rzuchowskiego wyszli na prowadzenie już w 46. minucie gry. Ich radość nie trwała zbyt długo, bo w 49. minucie starcia Jarosław Wieczorek zdobył drugą bramkę dla zielono-czarnych.
Kamil Kostecki i Jarosław Wieczorek trafili na wagę punktu Kamil Kostecki i Jarosław Wieczorek trafili na wagę punktu
Gospodarze wypracowali więcej okazji bramkowych, ale nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Szromnika. W 68. minucie meczu piłka wylądowała w siatce gości jednak Szymon Sobczak zagrał ręką, za co otrzymał żółty kartonik. Przed upływem regulaminowego czasu w polu karnym Arki doszło do dużego zamieszania, którego nie wykorzystali rybniczanie.

Bliski trafienia był jeszcze Hubert Otręba, którego uderzenie nieznacznie chybiło celu. Skutecznie odpowiedzieć starał się Szwoch, ale jego strzał był niecelny. Piłkarzom Jana Furlepy wygraną mógł dać Wieczorek, który nie zdołał pokonać bramkarza z Gdyni i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Energetyk ROW Rybnik - Arka Gdynia 2:2 (1:1)
0:1 - Mateusz Szwoch 21'
1:1 - Kamil Kostecki 43'
1:2 - Michał Rzuchowski 46'
2:2 - Jarosław Wieczorek 49'

ROW: Antonin Bucek - Sławomir Szary, Szymon Jary, Marcin Grolik, Michał Płonka, Mariusz Muszalik, Paweł Staniczek (64' Hubert Otręba), Szymon Sobczak (70' Daniel Feruga), Kamil Kostecki, Jarosław Wieczorek, Idrissa Cisse (81' Roland Buchała).

Arka: Michał Szromnik - Mateusz Cichocki (61' Tomasz Kowalski), Krzysztof Sobieraj, Kamil Juraszek, Marcin Radzewicz, Tomasz Jarzębowski, Michał Rzuchowski, Piotr Tomasik (46' Adrian Budka), Paweł Wojowski (71' Arkadiusz Aleksander), Mateusz Szwoch, Bartosz Ślusarski.

Żółte kartki: Paweł Staniczek, Szymon Sobczak, Idrissa Cisse (ROW).