Serie A na półmetku: Magia Manciniego na razie nie działa, Inter najsłabszy od 20 lat!

Połowa sezonu Serie A za nami. Inter Mediolan w jednym meczu zdobywa średnio zaledwie 1,39 punktu i jest to niezwykle słaby wynik jak na możliwości zespołu z San Siro.

Konrad Kostorz
Inter Mediolan rozpoczął sezon pod wodzą Waltera Mazzarriego. Prowadzeni przez 53-latka Nerazzurri w 11 pojedynkach wywalczyli 16 punktów, co nie zadowoliło działaczy na czele z prezydentem Erickiem Thohirem. Mazzarri został zdymisjonowany, a stery przejął Roberto Mancini, który doprowadził zespół do Scudetto w 2005, 2006 i 2007 roku. Efekt? Jak na razie nie najlepszy: 10 "oczek" w 8 spotkaniach ligowych.
Mediolańczycy na półmetku sezonu mają na koncie zaledwie 26 punktów. Pokonali tylko Sassuolo, Atalantę, Cesenę, Sampdorię, Genoę oraz Chievo, a zatem nie wygrali z żadnym z potentatów. Zaliczyli kilka poważnych wpadek, spośród których najbardziej spektakularną była porażka 1:4 z Cagliari Calcio na własnym terenie. W minionych tygodniach Inter potrafił pokazywać się z dobrej strony - odrobił dwubramkową stratę w spotkaniu z Lazio (2:2) i zremisował na wyjeździe z Juventusem (1:1). Punktowo drużyna z Lombardii na półmetku sezonu jest jednak najsłabsza od sezonu 1994/1995, kiedy zdobywała przeciętnie 1,24 punktu w meczu.

W ligowej tabeli Samir Handanović i spółka plasują się na 9. pozycji, podczas gdy w dwóch poprzednich sezonach na tym etapie zajmowali 5. lokatę. Po raz ostatni na tak niskim miejscu znajdowali się w edycji 2000/2001, kiedy w Serie A występowało 18 drużyn.

Inter dominował w lidze włoskiej od 2006 do 2010 roku. Najlepszym wynikiem drużyny w połowie sezonu okazało się zdobycie aż 51 punktów po odniesieniu 16 zwycięstw i zanotowaniu 3 remisów. Osiągnięcie to poprawił dopiero w poprzednim sezonie Juventus Turyn, zdobywając 52 "oczka".