Błażej Telichowski zawieszony na trzy mecze

Decyzją Komisji Ligi Błażej Telichowski został zawieszony na trzy spotkania po czerwonej kartce. W poniedziałek 30-latek wyleciał z boiska po faulu na Tomaszu Podgórskim.

Bartosz Wiśniewski

Błażej Telichowski w 23. minucie meczu PGE GKS Bełchatów z Piastem Gliwice wyleciał z boiska po bardzo brzydkim faulu na Tomaszu Podgórskim. Drużyna Kamila Kieresia ostatecznie przegrała 1:3.

Komisja Ligi zdecydowała, że 30-letni stoper będzie musiał pauzować aż przez 3 mecze T-Mobile Ekstraklasie. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że był to atak wyprostowaną nogą z użyciem nieproporcjonalnej siły.
Ponadto kary finansowe zostały nałożone na Koronę Kielce i Legię Warszawa w związku z zachowaniem kibiców tych drużyn.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok (wywieszenie flagi White Legion) na Legię została nałożona kara finansowa w wysokości 30 000 zł oraz sześciomiesięczny zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w zawieszeniu na 18 miesięcy. Ponadto Komisja zdecydowała o odwieszeniu kary w wysokości 20 000 zł nałożonej na Legię w tym sezonie za wywieszenie przez jej kibiców flagi o tej samej treści.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy, które doprowadziło do kilkukrotnego przerwania meczu Korona Kielce – Legia Warszawa na Koronę nałożono karę w wysokości 4000 złotych.