Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kadrowe problemy Górnika Zabrze. "Nie było meczu, żeby wszyscy zagrali"

W meczu ze Śląskiem Wrocław szkoleniowiec Górnika Zabrze ponownie nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Mariusza Magiery, a pod znakiem zapytania stoi występ Radosława Sobolewskiego. - Nie było meczu, żeby wszyscy zagrali - przyznał Ojrzyński.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Lista zawodników Górnik Zabrze, którzy w tym sezonie nabawili się urazu i opuścili co najmniej jedno spotkanie jest długa. W dodatku, kiedy do gry wróci jeden z doświadczonych zawodników, to kontuzję zgłasza kolejny piłkarz, co uniemożliwia Leszkowi Ojrzyńskiemu desygnowanie do boju najmocniejszego składu. W dwóch ostatnich spotkaniach na rozgrzewce urazów doznali Radosław Sobolewski i Mariusz Magiera.

Tego drugiego zabraknie w starciu ze Śląskiem Wrocław. Szansę na debiut otrzymać ma za to Paweł Widanow, który doszedł już do pełni formy. - Widanow będzie w osiemnastce. Mam nadzieję, że do dyspozycji będzie Sobolewski, ale Magiera niestety nie wykuruje się na mecz ze Śląskiem. To jest ta bolączka, tak naprawdę nie było meczu, żeby wszyscy zagrali - przyznał Ojrzyński.

Nieobecność kluczowych zawodników to największa bolączka zabrzańskiego Górnika. - Jakby jeden zawodnik doświadczony i bardzo wartościowy dla Górnika pauzował, to by było dobrze, ale zawsze było dwóch albo i więcej takich zawodników. W meczu ze Śląskiem zobaczymy jak to będzie. Fizjoterapeuci pracowali z tymi zawodnikami, przy których można postawić znak zapytania jeśli chodzi o występ w najbliższym spotkaniu - powiedział trener Górnika.

Przed Trójkolorowymi seria meczów z drużynami mającymi mistrzowskie aspiracje. Z kolei Górnik musi walczyć o punkty, by opuścić strefę spadkową. - Nie będę wybiegał w przyszłość, bo nie wiem czy będę miał do dyspozycji tego czy tego zawodnika. Kadra jest liczna, ale każdy z tych piłkarzy ma inną cechę wiodącą, która może drużynie pomóc w danym momencie. Pewne czynniki zależą od drużyn przeciwnych - ocenił Ojrzyński.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×