Premier League: Chelsea w końcu wygrała

Chelsea zgarnęła komplet punktów w meczu z Aston Villę, chociaż forma podopiecznych Jose Mourinho nie powaliła w pojedynku 9. kolejki Premier League.

Bartosz Zimkowski
fot PAP/EPA / fot. PAP/EPA

Przed przerwą na mecze reprezentacji Chelsea przegrała w lidze z Southampton, w Lidze Mistrzów z FC Porto i zremisowała z Newcastle United. Jose Mourinho nieco zaskoczył podstawową "jedenastką", ponieważ na ławce rezerwowych posadził chociażby Edena Hazarda, Nemanję Matica, Oscara czy Gary'ego Cahilla.

Do składu wrócił za to po trzymeczowym zawieszeniu Diego Costa i to on otworzył wynik spotkania w 34. minucie. Wydatnie pomogli w tym goście. Najpierw niedokładnie podał Brad Guzan, później błąd popełnił Joleon Lescott i w efekcie Willian wyłożył piłkę hiszpańskiemu napastnikowi, który nie miał problemów ze zdobyciem gola. Dla Costy była to dopiero druga bramka w Premier League w tym sezonie.

Do przerwy The Blues prowadzili 1:0, ale nie czarowali swoją grą. Błąd rywali pomógł im w uzyskaniu gola. Dziewięć minut po zmianie stron znów uśmiechnęło się do nich szczęście. Diego Costa przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, a następnie oddał strzał, ale piłka trafiła w Alana Huttona i wpadła do siatki rywali. To właśnie jemu zaliczono samobójcze trafienie.

Chelsea zwyciężyła 2:0 i awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Była to dopiero trzecia wygrana w tym sezonie podopiecznych Mourinho.

Tymczasem w derbach Londynu Crystal Palace musiało uznać wyższość West Ham United. Młoty z pięciu wyjazdowych meczów cztery wygrały. Orły uległy rywalom 1:3, a od 44. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dwighta Gayle'a. Dzięki temu WHU awansował na trzecia lokatę.

W świetnej dyspozycji pozostaje Jamie Vardy, który ma na koncie już dziewięć goli. Dwa kolejne dorzucił na Stadium of Light, gdzie Southampton prowadziło już 2:0, ale reprezentant Anglii odwrócił losy spotkania. Leicester City zdołało zremisować 2:2, a w kadrze Lisów zabrakło Marcina Wasilewskiego.

Debiut w roli menedżer Sunderlandu zaliczył Sam Allardyce, jednak nie był w stanie zdobyć choćby punktu w meczu z West Bromwich Albion. The Baggies zwyciężyli 1:0.