Anorthosis bliżej ćwierćfinału Pucharu Cypru dzięki trafieniu Sosina

W środę rozegrano mecze 1/8 finału Pucharu Cypru. Anorthosis Famagusta przed własną publicznością zmierzył się z Apollonem Limassol. Szkoleniowiec gospodarzy, Temuri Ketsbaia, desygnował do wyjściowego składu Łukasza Sosina.

Wojciech Święch

Polski napastnik odwdzięczył się za zaufanie okazane przez trenera. Były zawodnik Hutnika Kraków w 16. minucie meczu zdobył prowadzenie dla miejscowych. Asystę przy golu naszego rodaka zaliczył Klimenti Tsitaishvili.

Po zmianie stron Sosin mógł podwyższyć wynik. W 58. minucie miał on przed sobą w zasadzie tylko golkipera Apollonu. Jednak po uderzeniu Polaka piłka odbiła się od poprzeczki. W 81. minucie było już 2:0, gdy do siatki gości trafił Sávio. Kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył w 90. minucie z rzutu karnego Gastón Sangoy.

Anorthosis odniósł zwycięstwo 2:1. Sosin wystąpił w całym meczu. Rewanż zaplanowano za dwa tygodnie.

Anorthosis Famagusta - Apollon Limassol 2:1 (1:0)
1:0 - Sosin 16'
2:0 - Sávio 81'
2:1 - Sangoy (k.) 90'