Michał Żyro poznał diagnozę! Polak nie zagra prawie przez rok!

East News / Michael Zemanek / Na zdjęciu: Michał Żyro

Sprawdził się najgorszy scenariusz w sprawie kontuzji Michała Żyry. Polski skrzydłowy Wolverhampton Wanderers doznał uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie i do gry wróci dopiero za 10-12 miesięcy!

W tym artykule dowiesz się o:

Michał Żyro urazu kolana doznał podczas wtorkowego meczu 40. kolejki Championship z Milton Keynes Dons. Tuż przed końcem I połowy został brutalnie zaatakowany przez Antony'ego Kaya.

Za bestialski atak na Polaka rywal został ukarany tylko żółtą kartką, a Żyrę, który w środę poznał fatalną diagnozę, czeka blisko roczna przerwa w grze! Reprezentant Polski poinformował za pośrednictwem Twittera, że będzie musiał pauzować od 10 do 12 miesięcy.

- Michał doznał skomplikowanego uszkodzenia więzadeł kolana. Operację przejdzie w ciągu dwóch tygodni, gdy obrzęk ustąpi - mówi szef sztabu medycznego klubu, Phil Hayward.

Żyro jest zawodnikiem Wilków od stycznia. Reprezentant Polski miał świetne wejście do zespołu, ponieważ w dwóch pierwszych ligowych występach dla klubu z Molineux zdobył trzy bramki, ale potem pauzował przez blisko dwa miesiące z powodu urazu łydki, by do gry wrócić przed czterema tygodniami. Po bestialskim ataku Kaya licznik jego występów w drużynie z Wolverhampton zatrzymał się na ośmiu.