II liga: Wisła Puławy broni miejsca barażowego, Nadwiślan Góra ligowego bytu

Bramka na 2:2 w 88. minucie meczu z ROW 1964 Rybnik pozwoliła Wiśle Puławy pozostać na miejscu barażowym przed ostatnią kolejką. Nie spadł Nadwiślan Góra, który pokonał 3:2 Puszczę Niepołomice.

Wydarzeniem 33. kolejki było zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg 2:0 z GKS Tychy. Potknięcie zespołu Kamila Kieresia powoduje, że walka o awans i miejsce barażowe potrwa do samego końca rozgrywek. GKS pozostał na 3. miejscu w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad Wisłą Puławy i trzy nad Siarką, a w perspektywie mecz z liderem.

Wciąż nie wiadomo czy Nadwiślan Góra spadnie ze szczebla centralnego. W sobotę niespodziewanie pokonał 3:2 Puszczę Niepołomice. Trzy gole zaliczki miał po ledwie 21 minutach. Drużyna z Małopolski "dojechała" w tym momencie na Śląsk, ale było ją stać tylko na złapanie kontaktu z przeciwnikiem. Nadwiślan uratował ligowy byt na minimum tydzień, ale nadal jest w dramatycznym położeniu. W ostatniej kolejce potrzebuje zwycięstwa z pewnym awansu Zniczem Pruszków, a ponadto korzystnych wyników na innych stadionach.

Spośród wyników na innych stadionach należy odnotować pogrom 4:0, jaki Gryf Wejherowo zafundował Błękitnym Stargard. Gospodarze spadli tydzień temu z ligi i mogli zagrać swobodnie na pożegnanie z własną publicznością i szczeblem centralnym. Błękitni wyjechali najwidoczniej na wakacje. Tydzień temu zagwarantowali sobie utrzymanie wygraną 4:0 w Rybniku i całe dobre wrażenie zmazali w Wejherowie.

Także na północy Polski Kotwica Kołobrzeg wygrała 1:0 ze Stalą Stalowa Wola. 14. minuta przyniosła podwójne przełamanie. Kotwica zdobyła pierwszego gola na swoim stadionie od marca, a Paweł Łysiak trafił do siatki po raz pierwszy w barwach klubu. Stal zakończyła sezon nieprzyjemnym akcentem. Za tydzień dopisze sobie komplet punktów walkowerem i będzie oczekiwać na wyniki innych spotkań.

Radomiak Radom wygrał ponownie 1:0. Tym razem z Polonią Bytom. Na pozostałych arenach bezbramkowe remisy. Stal Mielec podzieliła się punktami z Olimpią Zambrów, a Legionovia Legionowo z Rakowem Częstochowa. W bramce Stali pojawił się na 20 minut Bogusław Wyparło. Zachował czyste konto i w ten sposób zakończył bogatą karierę.

33. kolejka II ligi:

Radomiak Radom - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
1:0 - Kamil Cupriak 19'

Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Daniel Koczon 40'
2:0 - Marcin Stefanik 55'

Stal Mielec - Olimpia Zambrów 0:0

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 4:0 (2:0)
1:0 - Paweł Czychowski 20'
2:0 - Paweł Czychowski 23'
3:0 - Adrian Kliczak 72'
4:0 - Piotr Łysiak 88'

Nadwiślan Góra - Puszcza Niepołomice 3:2 (3:2)
1:0 - Marek Wasiluk (k.) 4'
2:0 - Marek Wasiluk (k.) 19'
3:0 - Piotr Ceglarz 21'
3:1 - Damian Lepiarz 28'
3:2 - Wojciech Reiman 30'

Legionovia Legionowo - Raków Częstochowa 0:0

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Paweł Łysiak 14'

Wisła Puławy - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)
1:0 - Sebastian Głaz (k.) 22'
1:1 - Mariusz Muszalik 24'
1:2 - Bartosz Slisz 61'
2:2 - Tomasz Sedlewski 88'

Okocimski Brzesko - Znicz Pruszków 0:3 wo.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Tychy utrzyma się na miejscu premiowanym awansem?