Sparingowa sobota: mocny rywal Drutex-Bytovii, dwa gole Macieja Korzyma

Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów przegrali 0:1 z Partizanem Belgrad. Maciej Korzym zdobył dwa gole dla Sandecji Nowy Sącz, a reprezentacja piłkarzy bezrobotnych okazała się pracowita.

Pierwsza sobota lipca była pierwszą tego lata, w której ponad połowa drużyn z I ligi grała sparing. Markowego przeciwnika miała Drutex-Bytovia Bytów. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali z Partizanem Belgrad 0:1 po golu Dusana Vlahovicia w 35. minucie. Po przerwie mieli nawet szanse na wyrównanie. Wicemistrz Serbii może być przeciwnikiem KGHM Zagłębia Lubin w II rundzie Ligi Europy, o ile Miedziowi poradzą sobie ze Sławiją Sofia.

Na zgrupowaniu w Polsce przebywa reprezentacja AFE. To drużyna złożona z piłkarzy bezrobotnych z Hiszpanii. Dobre przygotowanie ma im pomóc w znalezieniu klubu. Bezrobotni okazali się pracowici i zagrali dwa mecze. Przed południem pokonali 1:0 Górnika Zabrze, a po południu przegrali 1:2 z Miedzią Legnica.

Dwa gole dla Sandecji Nowy Sącz zdobył Maciej Korzym. Bianconeri pokonali 2:0 Stal Stalowa Wola. Do bramki ROW 1964 Rybnik trafił król strzelców I ligi sprzed dwóch sezonów Grzegorz Goncerz. GKS Katowice zatriumfował 1:0. Odnotować warto trafienie wracającego do sportu Sebastiana Łętochy. Piłkarz Stali Mielec rozpoczął strzelanie w sparingu z Puszczą Niepołomice, który zakończył się wynikiem 3:0.

Nie Stal Mielec, a MKS Kluczbork odniósł najwyższe zwycięstwo 4:0 ze Ślęzą Wrocław. Porażkę 0:1 z Koroną Kielce ponieśli piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Po pierwszej, wyrównanej połowie Trójkolorowi przespali początek drugiej części i wówczas jedynego gola dla Korony zdobył Michał Przybyła.