Podbeskidzie - Chojniczanka: zaskakująca porażka spadkowicza

Spadkowicz z ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała doznał pierwszej porażki w sezonie. Górale na własnym stadionie ulegli innej niepokonanej drużynie Chojniczance Chojnice 0:1.

Michał Piegza
Newspix / Tomasz Zasinski / 058sport.pl

W pierwszych czterech kolejkach obydwa zespoły nie przegrały meczu. Spadkowicz z ekstraklasy Podbeskidzie wygrał trzy razy, a Chojniczanka tylko raz. Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od ataków gości. Jednak strzał Michała Jakóbowskiego był niecelny, a chwilę później Tomasz Podgórski zablokował próbę Wojciecha Lisowskiego.

Dopiero po dziesięciu minutach lepiej na placu gry zaczęli poczynać sobie Górale. Jednak strzały Roberta Demjana pewnie bronił Kamil Miazek lub też były one niecelne. W 23. minucie dobrą okazję stworzyli sobie gracze z Chojnic. Po dośrodkowaniu z rogu głową wprost w bramkarza uderzył jednak Marcin Biernat.

Do przerwy gole nie padły. Więcej z gry mieli gospodarze, których starał się rozruszać Łukasz Sierpina. Po zmianie stron obraz gry nie ulegał zmianie. Goście nie chcieli się otwierać przed wyżej notowanym rywalem, a gospodarze nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do objęcia prowadzenia.

W 59. minucie pod bramką Rafała Leszczyńskiego zadzwoniono na alarm po raz pierwszy. Z rzutu wolnego tuż obok słupka uderzył Paweł Zawistowski. Trzy minuty później dokładniejszy był Jakóbowski. Piłka spadła pod nogi gracza Chojniczanki, a ten pewnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie.

Strata gola obudziła bielszczan, którzy przyspieszyli grę. Jednak Podbeskidzie nie potrafiło poważniej zagrozić Miazkowi. Kwadrans przed końcem dobrą okazję miał Damian Chmiel, który jednak nie trafił w bramkę.

W końcówce Chojniczanka broniła się już niemal całym zespołem, ale bielszczanie nie potrafili oddać celnego strzału. To goście, przy zachowaniu większego spokoju, mogli dobić gospodarzy, którzy ostatecznie musieli pogodzić się z pierwszą w sezonie porażką. Chojniczanka wciąż jest niepokonana w I lidze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:1 (0:0)
0:1 - Michał Jakóbowski 60'

Podbeskidzie Bielsko-Biała:Rafał Leszczyński - Marek Sokołowski (82' Dariusz Kołodziej), Adam Deja, Robert Menzel, Mariusz Magiera - Łukasz Sierpina, Daniel Feruga (53' Michał Janota), Daniel Mikołajewski, Damian Chmiel, Tomasz Podgórski (65' Paweł Tarnowski) - Robert Demjan.

Chojniczanka Chojnice: Kamil Miazek - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Filip Kozłowski (71' Patryk Mikita), Rafał Grzelak, Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski (76' Mariusz Kryszak), Michał Jakóbowski (86' Bartłomiej Niedziela) - Jakub Biskup.

Żółte kartki: Mikołajewski (Podbeskidzie) oraz Jakóbowski, Grzelak, Kryszak (Chojniczanka).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Widzów: 5059.