Premiership: Sensacja! Liverpool zmiótł Man Utd!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Tego nikt się nie spodziewał. Liverpool rozbił na Old Trafford w meczu 29. kolejki Premiership Manchester United aż 4:1. Dodatkowo Czerwone Diabły kończyły to spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Nemanji Vidica.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie Man Utd z Liverpoolem zapowiadało się arcyciekawie. Obie drużyny w tygodniu pokazały, że w wysokiej formie. Zachwycił zwłaszcza zespół Rafaela Beniteza, który ograł Real Madryt aż 4:0. Teraz czekał ich dużo trudniejszy test na Old Trafford.

Man Utd objął prowadzenie w 23. minucie. Wówczas to Jose Reina sfaulował we własnym polu karnym Park Ji-Sunga i Alan Wiley wskazał na punkty oddalony o jedenaście metrów od bramki Liverpoolu. Problemów z pokonaniem Hiszpania nie miał Cristiano Ronaldo.

Jednak były to miłego złego początki. Już pięć minut później w łatwy sposób Fernando Torresowi ograł Nemanja Vidic. Hiszpan wyszedł sam na sam z Edwinem Van der Sarem i sytuacji nie zmarnował.

Tuż przed przerwą Alan Wiley podyktował drugi rzut karny. Tym razem po przeciwnej stronie boiska Patrice Evra sfaulował Stevena Gerrarda i sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". Do przerwy Liverpool prowadził 2:1.

Po przerwie Sir Alex Ferguson długo nie decydował się na zmiany. Dopiero 17 minut przed końcem sięgnął po rezerwowych i to od razu po trzech na raz. Paul Scholes, Ryan Giggs i Dimitar Berbatov mieli zmienić obraz gry Czerwonych Diabłów.

Nie zmienili, bowiem 120 sekund później drugi fatalny błąd popełnił Vidic. Serb za faul na wychodzącym na czystą pozycję Gerradzie dostał czerwoną kartkę. Gospodarzy dobił piękny strzał z rzutu wolnego Fabio Aurelio.

Liverpool nadal atakował. Spudłował Gerrard, ale w doliczonym czasie gry The Reds zdobyli czwartego gola. Rezerwowy Andrea Dossena pokonał Van der Sara technicznym strzałem i na Old Trafford wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Liverpool wygrał 4:1 i ma trzy punkty straty do Man Utd.

Manchester United - Liverpool 1:4 (1:2)

1:0 - Ronaldo (k.) 23'

1:1 - Torres 28'

1:2 - Gerrard (k) 44'

1:3 - Aurelio 77'

1:4 - Dossena 90+1'

Man Utd: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidić, Evra - Ronaldo, Carrick (73' Berbatov), Anderson (73' Scholes), Park (73' Giggs) - Rooney, Tevez.

Liverpool: Reina - Carragher, Hyypia, Skrtel, Aurelio - Mascherano, Lucas, Kuyt, Gerrard (90' El Zhar), Riera (68' Dossena) - Torres (81' Babel).

Żółte kartki: Ferdinand, Van der Sar (Man Utd) oraz Carragher, Mascherano, Skrtel (Liverpool).

Czerwona kartka: Nemanja Vidić 76' (Man Utd) - za faul.