Ligue 1: AS Monaco nie zwalnia tempa, dobry występ Kamila Glika

W meczu 30. kolejki Ligue 1 SM Caen przegrało przed własną publicznością z AS Monaco 0:3. Dwa gole dla przyjezdnych zdobył Kylian Mbappe Lottin, a jedno trafienie dołożył Fabinho. 90 minut rozegrał Kamil Glik.

Łukasz Witczyk
Reuters / STEPHANE MAHE

Zdecydowanym faworytem tego spotkania było AS Monaco. Zespół z Księstwa był liderem Ligue 1 i nad Paris Saint-Germain miał trzy "oczka" przewagi. Z kolei SM Caen broni się przed spadkiem z francuskiej ekstraklasy, a nad "czerwoną" strefą miał cztery punkty zaliczki. Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszego gwizdka stroną dominującą byli goście.

AS Monaco już w 13. minucie objęło prowadzenie. Dwójkową akcję przeprowadzili Kylian Mbappe Lottin i Valere Germain. Najpierw Mbappe odegrał do klubowego kolegi, a ten momentalnie oddał mu piłkę. Mbappe strzałem z piątego metra pokonał bezradnego Remy'ego Vercoutre'a.

Goście szybko zrealizowali najważniejsze taktyczne założenie. Po zdobyciu gola piłkarze AS Monaco skupili się na defensywie i groźnie kontrowali. Choć mieli kilka okazji, to nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Za to gospodarze nie potrafili przedrzeć się przez defensywę przeciwnika. Dobry mecz rozegrał Kamil Glik, który przeciął kilka groźnych akcji SM Caen.

Tuż po przerwie było już 2:0 dla gości. Mbappe Lotin został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez chwili zawahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Fabinho, który pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza rywali. Goście po tym golu nie forsowali tempa i uważali na coraz odważniejsze ataki SM Caen.

Najlepszą okazję gospodarze mieli w 72. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył Alaeddine Yahia. Jego strzał z piątego metra obronił jednak Danijel Subasić. Odpowiedź Monaco była błyskawiczna. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Germain, ale górą z tego pojedynku wyszedł Vercoutre.

Goście zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 81. minucie Joao Moutinho przejął piłkę na połowie rywali, a chwilę później dośrodkował w kierunku Mbappe. Ten strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Kilka chwil później blisko podwyższenia prowadzenia był Fabinho, ale kontrę AS Monaco zakończył on minimalnie niecelnym strzałem.

SM Caen - AS Monaco 0:3 (0:1)
0:1 - Kylian Mbappe Lottin 13'
0:2 - Fabinho (k.) 49'
0:3 - Kylian Mbappe Lottin 81'

SM Caen: Remy Vercoutre - Frederic Guilbert, Damien Da Silva (66' Terence Makengo), Syam Ben Yousseff, Alaeddine Yahia, Vincent Bessat - Ronny Rodelin, Jordan Adeoti, Julien Feret - Yann Karamoh (76' Jeff Louis), Ivan Santini.

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Benjamin Mendy - Nabil Dirar, Joao Moutinho, Fabinho, Thomas Lemar (82' Bernardo Silva) - Valere Germain (79' Tiemoue Bakayoko), Kylian Mbappe Lottin (88' Irvin Cardona).

Żółte kartki: Damien Da Silva (SM Caen).