Miedź lepsza od Pogoni Siedlce. Legniczanie wciąż z szansami na awans

W 33. kolejce Nice I ligi piłkarze Miedzi Legnica pokonali 3:0 Pogoń Siedlce. Przed ostatnią serią rozgrywek zespół prowadzony przez Ryszarda Tarasiewicza wciąż ma szanse na awans do Lotto Ekstraklasy.

Artur Długosz
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica
Przed tym meczem Miedź miała jeszcze szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. Legniczanie musieli jednak zwyciężyć oraz liczyć na korzystne rezultaty na innych stadionach. Pogoń Siedlce była już natomiast pewna utrzymania w Nice I lidze.

Miedź Legnica w pierwszych minutach niedzielnego spotkania starała się przejąć inicjatywę na boisku i zdominować rywala. Gospodarze byli częściej przy piłce, atakowali, lecz zespół gości oddalał grę od własnego pola karnego, samemu szukając dobrej okazji na kontrę.

Po około kwadransie spotkanie się wyrównało. W drużynie Pogoni aktywny był Grzegorz Tomasiewicz, przez którego przechodziła większość ofensywnych akcji gości. W 21. minucie po dośrodkowaniu groźnie zrobiło się w polu karnym Miedzi, lecz piłki nie sięgnął Eusebio Bancessi.

W 36. minucie to zespół Ryszarda Tarasiewicza przeprowadził akcję, po której padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Po zagraniu z prawej strony boiska piłkę w bramce Pogoni Siedlce umieścił Wojciech Łobodziński.

Od początku drugiej połowy goście śmielej ruszyli do ataku. Zespół Pogoni Siedlce miał swoje szanse na zdobycie gola, ale nie potrafił skierować piłki do bramki przeciwnika. Miedź prowadzenie mogła natomiast podwyższyć w 62. minucie. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Mladen Bartulović, w polu karnym nikt w nią nie trafił, a ta ostatecznie przeleciała tuż obok bramki.

Legniczanie swego dopięli jednak w 67. minucie. Po dośrodkowaniu w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Vojtus i ładnym strzałem głową umieścił ją w bramce gości. Trzeci gol w tym meczu padł już w końcówce spotkania. Strzelił go Marquitos, który popisał ładnym uderzeniem z kilku metrów.

Miedź w niedzielnym meczu zwyciężyła 3:0 i przed ostatnią kolejką wciąż ma szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. Legniczanie będą musieli wygrać swoje spotkanie z Sandecją Nowy Sącz oraz liczyć na korzystne dla siebie rozstrzygnięcia na innych stadionach. Ostatnia kolejka Nice I ligi zostanie rozegrana 4 czerwca.

Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)
1:0 - Wojciech Łobodziński 36'
2:0 - Jakub Vojtus 67'
3:0 - Marquitos 84'

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Giannis Potouridis, Keon Daniel, Łukasz Garguła (69' Michał Bartkowiak), Damian Rasak, Wojciech Łobodziński (86' Petteri Pennanen), Mladen Bartulović (80' Marquitos), Jakub Vojtus.

Pogoń Siedlce: Przemysław Frąckowiak - Jakub Szrek, Arkadiusz Jędrych, Daniel Dybiec, Daniel Chyła, Piotr Mroziński (56' Marcin Burkhardt), Robert Janicki, Grzegorz Tomasiewicz, Marcin Paczkowski, Eusebio Bancessi (46' Michał Bajdur), Piotr Kurbiel (78' Dariusz Zjawiński).

Żółta kartka: Mladen Bartulović (Miedź).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Wasilków)

Czy Miedź Legnica awansuje w tym sezonie do Lotto Ekstraklasy?