Skandal w Chorzowie, mecz Ruchu z Górnikiem Łęczna przerwany!

Niegodnie i skandalicznie wyglądało pożegnanie Ruchu i jego kibiców z Lotto Ekstraklasą. W trakcie drugiej połowy mecz z Górnikiem Łęczna (2:2) został przerwany, bo na boisku wylądowały race.

Szymon Mierzyński
PAP / Piotr Polak
Zamieszanie zaczęło się w 57. minucie. Fani gospodarzy odpalili środki pirotechniczne i wrzucali je na płytę. Trzy minuty później rywalizacja została wznowiona, ale tylko na moment, bo w kierunku placu gry znów poleciały race.

Sytuacja cały czas się pogarszała, w końcu na płotach pseudokibice Ruchu wywiesili flagi GKS Katowice, a następnie je spalili. Arbiter zawodów, Jarosław Przybył przez chwilę czekał na rozwój wypadków, lecz widząc, że na trybunach robi się coraz bardziej niespokojnie, zarządził zejście zawodników do szatni.

Sympatyków Niebieskich próbował uspokajać m. in. asystent Krzysztofa Warzychy, Wojciech Grzyb. Niewiele to jednak dało, nie pomagały też apele spikera. Bardziej krewka część publiczności obrzuciła piłkarzy wulgarnymi okrzykami. W końcu na widowni pojawili się funkcjonariusze policji na koniach. Użyto również armatek wodnych.

Przy boisku długo trwały konsultacje z udziałem delegata PZPN Roberta Dybki, jednak ostatecznie - po ponad 20-minutowej przerwie - zdecydowano się wznowić zawody. Jarosław Przybył doliczył do regulaminowego czasu aż 23 minuty.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Obie drużyny spadły z Lotto Ekstraklasy.

Czy decyzja o kontynuowaniu meczu była słuszna?

Komentarze (23)
  • Baranek Zgłoś komentarz
    Skandal to miał miejsce w Lubinie. Nawet nie umieją dobrze sprzedać meczu, żeby cała Polska nie widziała.
    • Roberto2710 Zgłoś komentarz
      Czyżby nowy fryzjer wkroczył do akcji 2 gole w 90 min przy stanie 0:2 poszła spora kasa dla spadkujacych pseudo drużyn
      • K.S.ROW Zgłoś komentarz
        SMɹODY won do 4 ligi !!!1 Tam miejsce dla takiego buractwa !!!
        • med Zgłoś komentarz
          dodalem 3 komentarze............wszystkie pooszly do weryfikacji............albo piep...............cenzura albo pis
          • orran Zgłoś komentarz
            Brawo Zbychu Brawo - Masz jak chciałeś "kluby z wiosek" spadają szkoda że jest TYLKO 2 miejsca bo jeszcze Termalika i Sandecja ale to za rok PRAWDA? Dobrze że umowa mi się kończy na c+
            Czytaj całość
            WSTYD !!!!
            • tomexs Zgłoś komentarz
              Ile pokoleń musi przeminąć aby Nasza rodzima cebula pokochała piłkę kopaną zamiast kultywowania chamstwa na trybunach. Tylko surowe kary finansowe takie od 20.000 zł i wysokie wyroki
              podczas których to bydło będzie zmuszone do odpracowania nałożonego kolegium może pomóc ! Te Ordy prymitywów muszą zostać wykluczone z życia publicznego i wszelakich imprez !
                ruch nie zasluguje na 1-lige, z tymi kibolami do a klasy.....i krowy doic............-zero tradycji i poszanowania.wstyd
                • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
                  Polska jest, oczywiście według władz(!), dobrze przygotowana na zagrożenia terrorystyczne! To niech mi ta władza wytłumaczy jaki problem jest z wniesieniem na stadion bomby skoro nie ma
                  problemu z wniesieniem takiej ilości rac?
                  • panisko Zgłoś komentarz
                    Brawo Arka . Pozdrowienia z Bydgoszczy - stary Zawiszak
                    • Rent Bit Car Car Zgłoś komentarz
                      arka kupila mycz
                      • Jeżyce Zgłoś komentarz
                        co za bzdury. To sprzedany mecz. Każdy kto sie choć trochę zna i czasem obstawia mecze rozumie. Specjalnie mecz miał byc przerwany i to porządnie na długo żeby zobaczyć jak się
                        zakończy mecz z Arką. I w zależności od sytuacji albo dobić do remisu ( co miało miejsce) albo wygrać gdyby Arka przegrała. Ostatni taki numer widziałem w I lidze dwa-trzy tyg temu. GKS Wygrywał 2:0 a po przerwie niejaki Kluczbork strzelił 3 bramki . Kto obstawił w przerwie na zwycięstwo po kursie 35! był ustawiony.... Tu podobnie wiecie jaki był kurs na remis!!!!? Ewidentny druk. A wy sie podniecacie kibolami etc ...
                        • O_wa Zgłoś komentarz
                          Mecz powinien być przerwany - ogłoszeniem walkoweru dla drużyny gości, a następnie nałożeniem na klub gospodarzy wysokich kar finansowych. Ze sportem nie ma to wspólnego nic!!!
                          • siber Zgłoś komentarz
                            Pismaku Mierzyński ,wszystko zaczęło się tydzień temu . To pokłosie zachowania zachowania Bońka ,PZPN , sędziego Musiała , handbalisty Siemiaszko !!!! Pismaku ,więc daruj sobie te
                            twoje wywody . Lepiej zająć się smrodem jaki wydostaje z Elit PZPN z Bońkiem na czele .Świadczą o tym haniebne wypowiedzi Bońka na temat tego co wydarzyło się na boisku w meczu Arka -Ruch !