Drugie zwycięstwo Barcelony w sparingu

FC Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w International Champions Cup. Po pokonaniu Juventusu Turyn tym razem wyższość Katalończyków musiał uznać Manchester United, który przegrał 0:1.

Tomasz Skrzypczyński
Neymar Getty Images / Na zdjęciu: Neymar

W ostatnią sobotę FC Barcelona pokonała Juventus 2:1, a najlepszym zawodnikiem spotkania był bez wątpienia Neymar, który dwa razy trafił do siatki. W środę Duma Katalonii odniosła kolejne zwycięstwo w International Champions Cup i znów najjaśniej świeciła gwiazda Brazylijczyka.

To bowiem łączony z Paris Saint-Germain napastnik w 31. minucie strzelił jedynego gola spotkania rozegranego w Waszyngtonie. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Leo Messi.

Duma Katalonii wygrała zasłużenie, jednak drużyna Jose Mourinho również zaprezentowała się z niezłej strony. Gracze Manchesteru United potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką rywali, ale byli nieskuteczni. Najlepsze sytuacje zmarnowali Romelu Lukaku oraz Marcus Rashford.

Do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji doszło już w doliczonym czasie gry, gdy ręką we własnym polu karnym zagrał pomocnik Barcelony Denis Suarez. Sędzia uznał jednak, że nie było to celowe zagranie i nie przerwał gry mimo protestów graczy z Old Trafford.

Teraz kibiców w Miami czeka nie lada gratka. Właśnie tam w sobotę dojdzie do przedsezonowego El Clasico. Barcelona zmierzy się w swoim ostatnim sparingu z Realem, który ostatniej nocy wysoko przegrał z Manchesterem City (1:4).

Dla Manchesteru United był to z kolei ostatni mecz w ramach International Champions Cup.

FC Barcelona - Manchester United 1:0 (1:0)

1:0 - Neymar 31'

FC Barcelona: Cillessen – Semedo, Mascherano, Umtiti, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Alena – Messi, Suarez, Neymar

II połowa Cillessen, Piqué, Denis, Arda, Iniesta, Vermaelen, Alcácer, Digne, Roberto (Samper 85’), A.Vidal, Munir

Manchester United: De Gea (Romero 46’) – Valencia (Tuanzebe 84’), Smalling (Bailly 46’), Lindelof (Jones 46’), Blind (Darmian 46’) – Carrick (Fellaini 46’), Pogba, Mychitarian (A. Pereira 62’), Rashford, Lingard (Martial 62’) – Lukaku

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona wywalczy w kolejnym sezonie tytuł mistrza Hiszpanii?