Puchar Polski: III-ligowiec czeka na Legię. Hat-trick Śpiączki w kwadrans

Ruch Zdzieszowice awansował do najlepszej "16" Pucharu Polski dzięki zwycięstwu 2:1 z Górnikiem Łęczna. III-ligowiec będzie kolejnym przeciwnikiem Legii Warszawa. Bartosz Śpiączka strzelił hat-tricka w kwadrans dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

PAP / Bartłomiej Zborowski
Przedstawiciele Górnika Łęczna zapewniali, że nie zlekceważą Pucharu Polski. Trener Tomasz Kafarski nie omieszkał mimo zapowiedzi przemieszać piłkarzy w zwycięskim składzie z meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Absencja Grzegorza Bonina była usprawiedliwiona kontuzją, ale obecność w bramce Dawida Smuga kosztem Sergiusza Prusaka nie była spodziewana. Młodzian wyciągnął piłkę z bramki po dwóch strzałach piłkarzy Ruchu Zdzieszowice w 21 minut. Górnik odrobił później tylko połowę strat i w walce o trofeum pozostał III-ligowiec.

Następnym przeciwnikiem Ruchu będzie Legia Warszawa. Drużyna Jacka Magiery nie miała problemu z awansem. Po 11 minutach meczu z Wisłą Puławy prowadziła 2:0. Duma Powiśla nie tyle statystowała, co asystowała przy trafieniach mistrza Polski. Przed bramką Krzysztofa Mączyńskiego gospodarze oddali piłkę Danielowi Chimie Chukwu, a drugiego gola strzelił sobie sam Tomasz Sedlewski. Ostatecznie stołeczna drużyna zwyciężyła 4:1.

Vladislavs Gutkovskis strzelił Siarce Tarnobrzeg pierwszego gola od kiedy trenerem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza jest Mariusz Rumak. Swoją szansę na trafienie miał Bartosz Śpiączka, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Karą za to było wyrównanie Mateusza Czyżyckiego w 89. minucie. Siarka doprowadziła do dogrywki rzutem na taśmę. Rumak oglądał ją już z trybun. W niej zrehabilitował się i nerwy trenera ukoił Śpiączka. Hat-trick w kwadrans byłego napastnika Floty Świnoujście dał awans Bruk-Betowi Termalice.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wyeliminował z Pucharu Polski piłkarzy Odry Opole i Olimpii Grudziądz. Obie pokonane drużyny mają komplet punktów w Nice I lidze. Podbeskidzie Bielsko-Biała, czyli kolejny przeciwnik Świtu, nie wygrał jeszcze meczu ligowego. Paradoksalnie to jednak Górale znaleźli sposób na zatrzymanie rewelacji rozgrywek. Podbeskidzie wygrało 3:1.

Martin Bukata był szalenie aktywny w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław. Oddał dwa niebezpieczne uderzenia z dystansu i niewiele zabrakło, by zdobył gola. Nagrodą za wytrwałość dla Słowaka było trafienie w konfrontacji ze Stalą Mielec. Bukata dał Piastowi Gliwice prowadzenie w 9. minucie. Gliwiczanie zwyciężyli ostatecznie 2:0.