Łukasz Teodorczyk strzelił bramkę, ale i tak jest krytykowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  ZUMAPRESS.com  / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Newspix / ZUMAPRESS.com / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk

"Kryzys w Anderlechcie" - bije na alarm belgijska prasa i podaje nazwiska, które zawodzą. Pada również Łukasza Teodorczyka i nie pomogło mu nawet strzelenie bramki w ostatnim ligowym meczu z Sint Truidense 2:3.

436 minut na bramkę czekał Łukasz Teodorczyk. W niedzielę po raz pierwszy trafił w tym sezonie, chociaż zaczął mecz na ławce rezerwowych. Jednak okazało się, że jego zmiennik Isaac Kiese Thelin znów zawiódł.

Belgijska prasa nie ma wątpliwości: "Anderlecht potrzebuje nowego napastnika" - czytamy w "La Derniere Heure".

Gazeta krytykuje Teodorczyka. "Nie bez trudności zakończył swoją serię 436 minut bez gola. Znów potrzebował kilku sytuacji, żeby strzelić bramkę. Rene Weiler nie powie tego przed mikrofonem, ale potrzebuje nowego napastnika".

Anderlecht dramatycznie zaczął zmagania w nowej kampanii. Po czterech kolejkach ma zaledwie cztery punkty i zajmuje dopiero dziesiątą pozycję. Club Brugge, jeden z głównych rywali do mistrzostwa Belgii, ma komplet czterech zwycięstw.

"To jest niegodne Anderlechtu" - podkreśla "La Derniere Heure". Fiołki mają już niewiele czasu na sfinalizowanie transferu nowego napastnika. Bardziej o przyjściu jakiegoś snajpera, to mówi się o odejściu. Nie Teodorczyka, ale Thelina. Szwed zagrał dla Anderlechtu 25 razy, strzelił zaledwie dwa gole i chociaż był głównie zmiennikiem, to jednak i tak nie daje Fiołkom tyle, ile oczekiwano po nim. Wprawdzie jest tylko wypożyczony z Bordeaux, lecz to wydaje się nie być problemem przy pozbyciu się Thelina.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Teodorczyk zostanie królem strzelców Jupiler Pro League?