Puchar Włoch: Dawid Kownacki wykorzystał szansę. Dublet, asysta, awans Sampdorii

Dawid Kownacki wykorzystał szansę i w meczu Pucharu Włoch z Pescara Calcio strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował. Sampdoria wygrała 4:1. Na innych stadionach niespodzianki. Cagliari Calcio oraz SPAL odpadły z rozgrywek.

Dawid Kownacki (z lewej) Getty Images / Paolo Rattini / Stringer / Na zdjęciu: Dawid Kownacki (z lewej)
Zgodnie z przewidywaniami Dawid Kownacki dostał szansę pokazania się w Pucharze Włoch. W tych rozgrywkach strzelił gola na przywitanie z Italią. W sierpniu wszedł na boisko zamiast Fabio Quagliarelli i pomógł Sampdorii Genua pokonać 3:0 US Foggię. Bartosz Bereszyński odpoczywał po meczu ligowym, a Karol Linetty jest kontuzjowany. Nie grali ponadto Gianmarco Ferrari, Lucas Torreira, Duvan Zapata i Quagliarella.

Sampdoria poradziła sobie bez grupki podstawowych piłkarzy. Ponownie pomógł jej awansować Kownacki. Nie minęły dwie minuty i młodzieżowy reprezentant Polski rozpoczął strzelanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W 9. minucie Kownacki asystował przy trafieniu Gastona Ramireza na 2:0. Wrzutka Polaka była ładniejsza od jego bramki. W 31. minucie było "pozamiatane" po golu Leonardo Capezziego. Pescara odpowiedziała po przerwie trafieniem na 1:3, a ostatnie słowo należało do autora dubletu, Kownackiego. Rywale jakoś nie mieli ochoty na zaatakowanie byłego napastnika Lecha Poznań i ten trafił w krótki róg ich bramki.

Kownacki ma na koncie trzy gole w Pucharze Włoch i tyle samo w Serie A. Robi wrażenie to, jak mało czasu potrzebuje w większości swoich występów na trafienie do bramki przeciwnika. Sampdoria to jedyna we włoskiej elicie drużyna, która wyłącznie zwycięża na własnym stadionie. Znacznie gorzej idzie jej na wyjazdach, ale to już inna historia. Ze swoją słabością powalczy w następnej rundzie, w której czeka ACF Fiorentina.

Piłkarze Cagliari Calcio tak zmęczyli się interesującym pojedynkiem z Interem Mediolan, że w Pucharze Włoch przegrali 1:2 z Pordenone Calcio. Przeciwnik zespołu z Sardynii występuje w Serie C i nie jest w czołówce. W jedenastce Cagliari byli Luca Ceppitelli, Gregory van der Wiel, Joao Pedro czy Diego Farias. Następnym przeciwnikiem Pordenone będzie Inter.

O prawo zagrania z Lazio walczyli zawodnicy SPAL i AS Cittadella. Beniaminek strzelił sobie pierwszego gola praktycznie sam. Pa Konate nie wiedział, co się dzieje po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, zderzył się z przeciwnikiem i choć Alfred Gomis próbował ratować jego skórę, nadbiegł Andrea Arrighini i wpakował piłkę do jego bramki.

Rozpoczęła się fala ataków zespołu z Ferrary na drużynę z Serie B. Blisko wyrównania był w 39. minucie, kiedy Sergio Floccari trafił w boczną siatkę po wstrzeleniu Mariosa Oikonomou. Cittadella opanowała szturm gospodarzy w drugiej połowie i dobiła ich golem po kontrataku. W sytuacji sam na sam Andrea Schenetti strzelił między nogami bramkarza na 2:0 i kolejna niespodzianka stała się faktem. SPAL jest za burtą tak jak Cagliari.