Bundesliga: remis Wolfsburga. Jakub Błaszczykowski nadal poza kadrą

Jakub Błaszczykowski wraca do treningów na pełnych obrotach, ale w meczu ligowym z Augsburgiem nie dostał jeszcze szansy od trenera Bruno Labbadii. VfL Wolfsburg zremisował 0:0 z FC Augsburg i zrobił mały krok do utrzymania.

Marcin Górczyński
Yunus Malli (po lewej) i Rani Khedira (po prawej) Getty Images / Stuart Franklin / Yunus Malli (po lewej) i Rani Khedira (po prawej)
Przez pół roku Polak leczył przewlekłe dolegliwości ze strony kręgosłupa, ostatni raz zagrał w listopadowym meczu towarzyskim z Meksykiem. Niedawno dostał pozwolenie na treningi z pierwszym zespołem i w wywiadach podkreślał, że jest gotowy do pomocy. Bruno Labbadia zapowiedział jednak, że Błaszczykowski poczeka na swoje minuty. W spotkaniu z Augsburgiem nie mógł pozwolić sobie na eksperymenty - od strefy spadkowej Wilki dzieliły tylko dwa punkty.

Nie był to wielki występ obu drużyn. O pierwszej połowie można zapomnieć, nie działo się w niej właściwie nic, padł ledwie jeden strzał Spotkanie ożywiło się po przerwie.

Jonathan Schmid sprawdził Koena Casteelsa i bramkarz Wolfsburga z trudem sparował piłkę. Jeszcze lepsze okazje stwarzał sobie zespół Błaszczykowskiego. Wszystko zaczęło się od czerwonej kartki dla Jana Moravka. Czech wyleciał z murawy za dwa faule w ciągu dwóch minut! Niedługo później Divock Origi postraszył Marwina Hitza, w poprzeczkę kropnął Paul Jaeckel. Piłkę meczową w doliczonym czasie gry zmarnował Paul Verhaegh. Punkt pozostawia Wilkom uczucie niedosytu, przez 30 minut większość drugiej połowy grali w "10".