Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kuriozalna sytuacja w III lidze. Karny za zagranie piłki przez rezerwowego!

Do niecodziennej sytuacji doszło w spotkaniu III ligi pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Górnikiem Konin (2:1). Rezerwowy zawodnik gości zagrał piłkę, która była jeszcze na boisku, za co sędzia podyktował rzut karny. Podpowiedział mu kierownik drużyny.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
fragment meczu Bałtyk Gdynia - Górnik Konin YouTube / Bałtyk Gdynia / Na zdjęciu: fragment meczu Bałtyk Gdynia - Górnik Konin

Była 75. minuta meczu. Piłka w polu karnym gości zmierzała już za linię bramki, ale zanim opuściła boisko, zagrał ją jeden z rezerwowych zawodników Górnika Konin.

Sędzia miał pewne wątpliwości. Najpierw podyktował rzut wolny pośredni dla Bałtyku Gdynia, ale po chwili namysłu i konsultacjach zdecydował się wskazać wskazać na "wapno".

Przepisy mówią jasno: jeżeli zawodnik rezerwowy wejdzie na pole gry i wpływa na przebieg gry, sędzia musi przerwać grę i w zależności od miejsca popełnienia przewinienia musi podyktować albo rzut wolny, albo rzut karny. Nieczęsto się to zdarza, więc kibice i zawodnicy nie do końca byli w stanie zrozumieć, co się właściwie wydarzyło i skąd taka decyzja arbitra.

Jak się jednak okazuje, z poprawnym zastosowaniem przepisów problem miał również... sędzia, który pierwotnie podyktował rzut wolny pośredni. Według relacji pracowników klubu z Gdyni ostateczna zmiana decyzji była efektem... podpowiedzi kierownika miejscowej drużyny. Kierownik podpowiedział asystentowi sędziego poprawne rozwiązanie, asystent poprzez zestaw słuchawkowy doradził arbitrowi głównemu, a ten zmienił swoją decyzję.

Rzut karny wykorzystał zawodnik Bałtyku - tak padł gol na 2:0.

 

Zobacz całą sytuację:

ZOBACZ WIDEO Isco strzelił bramkę i... przeprosił kibiców. Real pokonał Malagę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy kiedykolwiek widziałeś na meczu piłkarskim taką sytuację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

 • Red Shoehart Zgłoś komentarz
  Ale w jaki sposób wpływa na przebieg gry? Piłka opuszcza pole gry, żaden z zawodników nie jest zainteresowany kontynuowaniem akcji (ten mały w niebieskim to chłopiec do podawania piłki).
  Czytaj całość
  Boisko suche, więc piłka samoistnie się nie zatrzyma. Moim zdaniem sędzia powinien uznać, że piłka nieuchronnie opuszcza boisko, a zawodnik rezerwowy chce ją szybko przekazać koledze bramkarzowi. Zrobił to niefortunnie na linii bramkowej lub kilka centymetrów w boisku. Moim zdaniem nie ma tu absolutnie wpływu na PRZEBIEG gry. Chyba że uznać, że bramkarz wznowi grę całe dwie sekundy szybciej. Patrząc na końcowy rezultat uważam, że sędzia tą decyzją wypaczył wynik zawodów.
  • FGK Zgłoś komentarz
   Biedni Ci polscy sędziowie co na przepisach się nie znają. Mnie osobiście zastanawia ilość linii na boisku, czy to zgodne z przepisami? No ale ja nie jestem sędzią i też się nie znam
   Czytaj całość
   na przepisach...
   • Ufo10 Zgłoś komentarz
    Trzymając się sztywno przepisów to karny prawidłowy, ale gdyby piłkarze Bałtyku mieli minimum honoru i poczucia fair play to by nie wykorzystywali karnego...
    • Thorin Zgłoś komentarz
     w lewo przepisy są jednoznaczne...karny się należał jak psu puda...
     • Ryszard Kurant Zgłoś komentarz
      • w lewo Zgłoś komentarz
       Zawodnik nie wszedł na pole gry. Uderzył piłkę na linii końcowej, ale sam był poza boiskiem. I dlaczego kierownik drużyny wpływa na podjęcie decyzji przez sędziego? Jak widać, warunki
       Czytaj całość
       do podyktowania karnego nie zostały spełnione. I jeszcze jedno. W jaki to straszny sposób zawodnik podając piłkę która już praktycznie była poza boiskiem, wpłynął na przebieg gry?
       • yes Zgłoś komentarz
        czyli w porządku
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×