Stomil Olsztyn utrzymał się w Nice I lidze

Stomil pokonał w Głogowie Chrobrego 1:0 i dzięki temu utrzymał się w Nice I lidze. Na finiszu sezonu olsztynianie wyprzedzili Pogoń Siedlce. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Marcin Stromecki w 77. minucie.

Michał Piegza
stadion Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn
Stawka meczu dla gości była ogromna. Stomil przed 34. kolejką plasował się na barażowym miejscu, ale wiele wskazuje na to, że w związku z prawdopodobnym wycofaniem się z I ligi Drutex-Bytovii Bytów nie będzie dwumeczu z Garbarnią Kraków. 15. miejsce da bezpośrednie utrzymanie. Jednak olsztynianie musieli się oglądać za siebie.

Przyjezdni od początku zaatakowali. Groźnie pod bramką gospodarzy było w 5. minucie. Uderzał Marcin Stromecki, ale górą był Sławomir Janicki. Po kwadransie mecz się wyrównał, ale Chrobry nie kwapił się do zdecydowanego ataku. To olsztynianie mogli zdobyć bramkę w 35. minucie. Strzał Artura Siemaszki na róg wybił bramkarz.

Do przerwy żadna z drużyn walczących o utrzymanie nie zdobyła gola. Bramka padła chwilę po zmianie stron w Częstochowie. Pogoń Siedlce przegrywała. To jednak nie zmieniało sytuacji Stomilu, któremu do zapewnienia sobie utrzymania bez ewentualnych baraży brakowało "tylko" zwycięstwa. Goście długo nie potrafili poważniej zagrozić Chrobremu. Gola udało się zdobyć w 77. minucie. Wówczas piłkę do bramki skierował Stromecki.

Stomilowi dowiózł skromne prowadzenie do końca i wobec braku wygranej Pogoni Siedlce (remis 1:1) to olsztynianie utrzymali się w Nice I lidze.

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:1 (0:1)
0:1 - Stromecki 77'

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Kacper Pietrzczyk, Karol Danielak, Bartosz Machaj (75' Jakub Bach), Marcel Gąsior (85' Konrad Kaczmarek), Robert Mandrysz, Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Trytko (66' Damian Kowalczyk), Przemysław Stolc, Serhij Napołow, Mateusz Machaj.

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Grzegorz Lech, Marcin Stromecki, Artur Siemaszko, Piotr Głowacki, Lukas Kuban, Paweł Baranowski, Tomasz Wełnicki, Wołodymyr Tanczyk (82' Janusz Bucholc), Adrian Karankiewicz, Remigiusz Szywacz.

Żółte kartki: M. Machaj (Chrobry) oraz Baranowski, Leszczyński (Stomil).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Stomil Olsztyn otrzyma licencję na grę w Nice I lidze?