Kokpit Kibice
Zobacz drużynę
  • Zobacz drużynę
  • Grupa A
  • Grupa B
  • Grupa C
  • Grupa D
  • Grupa E
  • Grupa F
  • Grupa G
  • Grupa H

Afera w Nigerii. Asystent selekcjonera wpadł podczas dziennikarskiej prowokacji

Nigeria rozpoczęła dochodzenie w sprawie zarzutu przekupstwa przeciwko asystentowi trenera, Salisu Yusufowi. Miał on zostać nagrany, kiedy otrzymywał łapówkę.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Na zdjęciu od prawej Salisu Yusuf Getty Images / Gabriel Rossi / Na zdjęciu od prawej Salisu Yusuf

Dziennikarze, udający agentów piłkarskich, poprosili Salisu Yusufa, w zamian za odpowiednie wynagrodzenie, o powołanie konkretnych zawodników do kadry. Wszystko okazało się prowokacją i zostało nagrane.

"Na razie federacja rozpoczęła wstępne dochodzenia w tej sprawie, by wspomóc Komisję ds. Etyki i Fair Play" - napisał Ademola Olajire, dyrektor komunikacji w Nigeryjskim Związki Piłki Nożnej w oświadczeniu.

Nazwiska graczy nie zostały ujawnione, a 56-letni Yusuf, który był na mundialu asystentem Gernota Rohra, zaprzecza doniesieniom. Powiedział, że pieniądze są darem, a gracze zostali wybrani za swoje umiejętności i dyspozycję.

Wideo, które zostało wyemitowane na platformie BBC, pokazało, jak Yusuf odbiera od agentów tysiąc dolarów.

Asystent reprezentacji Nigerii, który aktualnie przebywa w Londynie, powiedział, że nie prosił nikogo o pieniądze ani nie obiecał agentom, że wybierze zawodników z powodu przekazanej gotówki.

Tłumaczenie Yusufa było dość pokrętne. - Zaakceptowałem gotówkę przekazaną mi przez agentów piłkarskich, ale po sprawdzeniu odkryłem, że dostałem 750 dolarów, a nie 1000. Nie mniej jednak Kodeks Etyki FIFA i rodzimej federacji rozumiem tak, że dary wszelkiego rodzaju mogą być akceptowane, jeśli są symboliczne lub banalne, nie tworzą zbędnej korzyści pieniężnej ani nie stwarzają konfliktu interesów - bronił się asystent.

Dodał, że nie były to pieniądze za to, by dwaj wskazani zawodnicy znaleźli się w kadrze, ale jedynie "wyrażające nadzieje", że tak właśnie się stanie.

ZOBACZ WIDEO Demolka! Girona FC nie miała litości dla Melbourne City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Salisu Yusuf powinien zostać ukarany przez FIFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
news24.com

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×