Bramkarz na podsłuchu. Podczas meczu rozmawiał z komentatorami

Podczas meczu Juventusu Turyn z drużyną gwiazd Major League Soccer (1:1) testowano technologiczną nowinkę. Brad Guzan, bramkarz drugiego z zespołów, podczas pobytu na boisku komunikował się z komentatorami amerykańskiej telewizji.

Dawid Borek
Dawid Borek
Brad Guzan Getty Images / Mike Carlson / Na zdjęciu: Brad Guzan
Brad Guzan, bramkarz drużyny gwiazd Major League Soccer, podczas meczu z Juventusem Turyn, miał w uchu słuchawkę, natomiast do stroju przymocowano mu mikrofon. W ten sposób golkiper komunikował się z komentatorami amerykańskiej telewizji ESPN.

W pewnym momencie Taylor Twellman zapytał Guzana, czy łączenie koncentracji na meczu z rozmową z komentatorami jest dla niego łatwym zadaniem. Bramkarz nie zareagował, ale niech najlepszą odpowiedzią będzie fakt, że kilka sekund później wpuścił bramkę.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wystąpił w nim Wojciech Szczęsny, który w 26. minucie popełnił błąd, co wykorzystał Josef Martinez. Po pierwszej połowie reprezentant Polski został zmieniony przez Mattię Perina.

Kto wie, być może po wprowadzeniu systemu wideoweryfikacji (VAR), na mistrzostwach świata 2022 ujrzymy kolejną nowinkę: wywiady z zawodnikami podczas spotkań.

Czy podoba ci się ta nowinka technologiczna?