Krótka przygoda Elady'ego z Cracovią. Hiszpan przeniósł się do FC Cartagena

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Elady
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Elady
zdjęcie autora artykułu

Niespełna miesiąc trwała przygoda Elady'ego z Cracovią. 28-latek poprosił krakowski klub o zgodę na przejście do FC Cartagena z powodów rodzinnych. Jego nowy zespół to mistrz gr. IV hiszpańskiej III ligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Elady został zawodnikiem Cracovii 17 lipca, wiążąc się z Pasami dwuletnią umową. Krakowianie pozyskali go z Realu Murcia na zasadzie wolnego transferu.

- Chciałem poinformować, że opuszczam krakowski klub ze względu na problemy rodzinne. Muszę wrócić do Hiszpanii, aby być z rodziną. Bardzo wszystkim dziękuję i życzę Cracovii powodzenia w rozgrywkach - cytuje Hiszpana oficjalna strona Pasów.

Dodajmy, że Elady zdecydował się na powrót do ojczyzny, ponieważ u jego teściowej wykryto nowotwór.

Hiszpan miał być ważnym ogniwem Cracovii. W minionym sezonie skrzydłowi Pasów zawodzili, więc trener Michał Probierz wiązał z Eladym spore nadzieje. 28-latek wystąpił w meczach 2. i 3. kolejki z Lechem Poznań (0:2) i Arką Gdynia (0:0), ale na tym jego przygoda z Kałuży 1 dobiegła końca.

Elady będzie kontynuował karierę w FC Cartagena. Kluby porozumiały się co do warunków transferu, a Hiszpan, który jest już w drodze do ojczyzny, podpisze z III-ligowcem dwuletni kontrakt. Jego nowy klub w minionym sezonie wygrał grupę IV hiszpańskiej III ligi, ale w barażach o awans do Segunda Division uległ Extremadura UD.

Niespodziewana strata Elady'ego to kolejny problem Cracovii. Przy Kałuży 1 nie ma już Krzysztofa Piątka, który przeniósł się do Genoi, a Miroslav Covilo jest skonfliktowany z władzami klubu i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek zagra w barwach pięciokrotnych mistrzów Polski. Cracovia wydała zgodę na jego transfer do FC Lugano, ale sprawa jego przenosin do Szwajcarii utknęła w martwym punkcie.

ZOBACZ WIDEO Show Sergio Aguero. Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru City [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: