Fortuna I liga: Warta Poznań poskromiła postrach z Bytowa

Przed przyjazdem do Grodziska Wielkopolskiego piłkarze Bytovii Bytów zdobyli komplet 12 punktów w czterech meczach na wyjeździe. Warta Poznań zatrzymała podopiecznych Adriana Stawskiego i zremisowała z nimi 2:2.

piłkarze Warty Poznań Newspix / DAMIAN KOSCIESZA / 400mm.pl / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Bytovia Bytów dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. W pierwszej połowie po strzale Filipa Burkhardta, byłego pomocnika Warty Poznań. Urodzony w stolicy Wielkopolski zawodnik występował w zielonych barwach na przełomie 2008 i 2009 roku. Latem przeniósł się do Bytovii i strzelił dla niej pierwszego gola. Na trafienie Burkhardta odpowiedział w 68. minucie Niklas Zulciak.

Trzy minuty później Łukasz Wróbel odzyskał prowadzenie dla bytowian uderzeniem z rzutu karnego. Drużyna z Pomorza potrzebowała nieco ponad kwadransa konsekwencji w obronie, żeby odnieść piąte z rzędu zwycięstwo na wyjeździe. Warta na to nie pozwoliła, zaatakowała, a efektem jej naporu była bramka samobójcza Macieja Dampca w 83. minucie. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Mecz był atrakcyjnym widowiskiem, obie jedenastki miały ochotę na atakowanie. W końcówce regulaminowego czasu Bytovia miała szansę na zwycięstwo, ale lider jej ofensywy Michał Jakóbowski spudłował z dogodnej pozycji.

Dzięki zdobyciu punktu Bytovia została wiceliderem. Ma identyczną liczbę 15 "oczek" jak Sandecja Nowy Sącz. Do prowadzącego w tabeli Rakowa Częstochowa drużyny Adriana Stawskiego i Tomasza Kafarskiego tracą cztery punkty. Warta jeszcze nie zwyciężyła od czasu zmian właścicielskich, ale przynajmniej przerwała pasmo trzech porażek.

Warta Poznań - Bytovia Bytów 2:2 (0:1)
0:1 - Filip Burkhardt 42'
1:1 - Niklas Zulciak 68'
1:2 - Łukasz Wróbel (k.) 71'
2:2 - Maciej Dampc (sam.) 83'

Warta: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński - Michał Grobelny (83' Adrian Cierpka), Artur Marciniak - Krzysztof Biegański (73' Robert Janicki), Niklas Zulciak, Wojciech Fadecki (46' Krystian Sanocki) - Łukasz Spławski

Bytovia: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra (73' Dawid Witkowski), Łukasz Wróbel, Maciej Dampc, Wojciech Wilczyński - Sławomir Duda, Juliusz Letniowski - Maksymilian Hebel (65' Arsenij Procyszyn), Filip Burkhardt, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (78' Mateusz Kuzimski)

Żółte kartki: Szymusik, Biegański (Warta)

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Czy Bytovia Bytów będzie niepokonana w meczach na wyjeździe w rundzie jesiennej?