Obrona Realu Madryt w rozsypce. Raphael Varane jest także kontuzjowany po meczu z Barceloną

Raphael Varane opuścił boisko w trakcie meczu Realu Madryt z Barceloną (1:5) z powodu kontuzji. To kolejny - po Marcelo - obrońca Królewskich, który zakończył niedzielny hit Primera Division przez uraz.

Kuba Cimoszko
Raphael Varane Getty Images / Alex Livesey / Raphael Varane
Francuz został zmieniony przez Lucasa Vasqueza po pierwszej połowie spotkania na Camp Nou. Wydawało się, że jest to zmiana taktyczna ze względu na wynik (0:2). Jak donosi "Marca", powód był jednak zupełnie inny. Varane miał bowiem doznać kontuzji mięśnia przywodziciela.

Hiszpańska gazeta zauważa, że 25-latek miał problemy z bieganiem w końcówce pierwszej połowy. Podkreśla, że jego ruchy nie były "naturalne" i to zmusiło Julena Lopeteguiego do roszady w przerwie, podczas której obrońca Realu miał zgłosić niedyspozycję.

Królewscy ostatecznie przegrali z Barceloną aż 1:5. Warto zaznaczyć, że wpływ na tą klęskę miał także Varane. To on bowiem sfaulował Luisa Suareza, co spowodowało rzut karny, po którym padła bramka na 0:2.

Czy uraz Raphaela Varane'a mógł mieć wpływ na spowodowanie rzutu karnego?