Ligue 1: Olympique Marsylia pokonał drużynę Rafała Kurzawy, Polak znów nie zagrał

Olympique Marsylia goni czołówkę. Drużyna Rudiego Garcii pokonała na wyjeździe Amiens SC 3:1. Na boisku nie pojawił się niestety Rafał Kurzawa.

Szymon Mierzyński
Rafał Kurzawa Getty Images / Francois Ne / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa
Reprezentant Polski zaczął zawody na ławce gospodarzy, jednak nie dostał szansy występu. To był już trzeci mecz z rzędu, w którym były pomocnik Górnika Zabrze nie spędził na placu gry ani minuty.

Zwycięstwo zapewnił faworytowi Florian Thauvin, który ustrzelił hat-tricka. Olympique ma teraz 25 pkt. i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Amiens natomiast plasuje się tuż nad strefą spadkową.

W pozostałych niedzielnych spotkaniach 14. kolejki Ligue 1 Montpellier HSC zremisowało ze Stade Rennais 2:2, zaś OGC Nice pokonało Lille OSC 2:0.

WYNIKI NIEDZIELNYCH MECZÓW 14. KOLEJKI LIGUE 1:

Montpellier HSC - Stade Rennais 2:2 (1:1)

2:0 - Allan Saint-Maximin 79'

Amiens SC - Olympique Marsylia 1:3 (1:1)
1:0 - Bakaye Dibassy 8'
1:1 - Florian Thauvin 26'
1:2 - Florian Thauvin 80'
1:3 - Florian Thauvin 90+1'

W 84. minucie Dimitri Payet (Olympique Marsylia) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).