Wojciech Szczęsny pogratulował Arsenalowi wygranej. Znów dopiekł Tottenhamowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Karczewski / PressFocus / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Newspix / Marcin Karczewski / PressFocus / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Choć Wojciech Szczęsny już od kilku sezonów nie gra w Arsenalu, to nadal kibicuje Kanonierom. Polski bramkarz pogratulował swojej byłej ekipie wygranej z Tottenhamem Hotspur.

- Kłaniam się, Arsenalu. Wspaniały występ! - napisał Wojciech Szczęsny na Instagramie, dołączając emotikony braw. W niedzielnym meczu Premier League Arsenal ograł Tottenham Hotspur 4:2, chociaż do przerwy przegrywał 1:2.

W zasadzie taki wpis Szczęsnego nikogo dziwić nie może, bo 28-letni golkiper emocjonalnie nadal związany jest z Arsenalem, natomiast Tottenhamu Hotspur sympatią nigdy nie darzył, nawet tego nie ukrywając.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Take a bow @arsenal Great performance!

Post udostępniony przez Wojciech Szczesny (@wojciech.szczesny1)

Przykłady? W marcu tego roku, gdy Juventus Turyn wyeliminował Spurs z Ligi Mistrzów, Szczęsny wykonał wymowny gest, wyrażający pogardę, w stronę kibiców Tottenhamu. Następnie na Instagramie opublikował zdjęcie, dodając hasztag #northlondonisred", czyli "północny Londyn jest czerwony", nawiązując do barw Arsenalu.

W 2013 roku, po ligowej wygranej Kanonierów z Tottenhamem, Szczęsny zagrał z kolei na fortepianie fragment piosenki "When the Saints Go Marching in", prowokując tym samym fanów Spurs.

Przypomnijmy, że bramkarz reprezentacji Polski przeniósł się do ekipy Kanonierów w 2006 roku. Początkowo występował w zespołach juniorskich, by 29 maja 2009 roku zadebiutować w meczowej kadrze pierwszej drużyny. Występował w niej do lipca 2015 roku (z miesięczną przerwą na grę w Brentfordzie), w tym czasie rozgrywając w sumie 181 meczów. Szczęsny następnie trafił na wypożyczenie do AS Roma, a obecnie jest golkiperem Juventusu Turyn.