Premier League: Liverpool FC nie zwalnia tempa

Liverpool nie zwalnia tempa i odniósł swoje szóste zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. W meczu 18. kolejki Premier League The Reds uporali się z Wolverhampton Wanderers (2:0) i nie stracą pozycji lidera nawet w przypadku triumfu Man City.

Tomasz Rosiński
Mohamed Salah (z lewej) i Naby Keita (z prawej) Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Mohamed Salah (z lewej) i Naby Keita (z prawej)
Piątkowe starcie na Molineux Stadium w Wolverhampton zapowiadało się bardzo ciekawie, bo obydwie drużyny w ostatnim czasie wygrywały mecz za meczem. The Reds chcieli zwyciężyć, żeby utrzymać po tej serii gier pozycję lidera PL, ale te plany zamierzali im pokrzyżować piłkarze Wilków, co im się nie udało.

Przez pierwszy kwadrans rywalizacji podopieczni Juergena Kloppa nie forsowali tempa i dawali się wyszumieć gospodarzom. Aktywny był Adama Traore, który dwukrotnie uderzył obok bramki Alissona.

Natomiast liverpoolczykom już pierwsza składna akcja rozegrana w 18. minucie konfrontacji przyniosła gola. Z prawej strony boiska płasko dośrodkował Fabinho, a na piłkę nabiegł Mohamed Salah i efektownie zewnętrzną częścią stopy pokonał Ruiego Patricio.

Od tego momentu finaliści Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu złapali wiatr w żagle i co chwilę gościli pod polem karnym zespołu prowadzonego przez Nuno Espirito Santo. Ambitnie o swoje drugie trafienie podczas tej potyczki walczył Salah, a dobrze w ofensywie radził sobie również Sadio Mane.

Wilki groźniej zaatakowały pod koniec pierwszej połowy, ale na drodze stawał im Alisson albo defensorzy Liverpoolu i wynik na tablicy świetlnej przed przerwą nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie konfrontacji wciąż więcej z gry mieli goście, którzy lepiej operowali piłką. Virgil van Dijk był tego dnia skuteczny nie tylko w obronie, ale i w ataku, bo w 68. minucie podwyższył prowadzenie swojego klubu. Holender zamienił na bramkę dokładne dośrodkowanie Mohameda Salaha, który do gola dołożył asystę.

Później Liverpool FC cofnął się i czyhał na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Niezmordowany Salah pracował w ataku, lecz już nie był w stanie poprawić swojego dorobku bramkowego.

Ostatecznie zawodnicy The Reds ograli Wolverhampton Wanderers 2:0 i sprawili sobie świąteczny prezent, dzięki któremu po osiemnastej serii gier na pewno będą przewodzili ligowej stawce.