Premier League: Manchester City sensacyjnie przegrał z Crystal Palace, zmienne szczęście Bednarka i Fabiańskiego

Manchester City przegrał u siebie 2:3 z Crystal Palace. W sobotnich meczach Premier League po 90 minut zagrali Jan Bednarek i Łukasz Fabiański.

Kuba Cimoszko
Wilfried Zaha (z lewej) oraz Ilkay Gundogan (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Wilfried Zaha (z lewej) oraz Ilkay Gundogan (z prawej)
- To szansa, aby pokazać, że jesteśmy niezłym zespołem i zasługujemy na grę w Premier League. Zwycięstwo będzie trudne, ale nie jest niemożliwe - mówił przed meczem trener Crystal Palace, Roy Hodgson. Niewiele osób jednak przypuszczało, że jego podopieczni mogą popsuć przedświąteczny humor zawodnikom Manchesteru City.

Spotkanie na Etihad Stadium zaczęło się zgodnie z planem. Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego mieli inicjatywę, atakowali. Już w pierwszych 10 minutach wykonywali aż 4 rzuty rożne, ale przy żadnym nie udało się stworzyć większego zagrożenia. Defensywa gości była bardzo czujna, piłkarzom z niebieskiej części Manchesteru trudno było ją sforsować. Udało się dopiero po niemal pół godzinie gry. Fabian Delph dośrodkował wprost na głowę Ilkaya Guendogana, a ten strzałem tuż przy lewym słupku pokonał Guaitę.

Wydawało się, że Manchester City otwierając wynik sobotniego starcia rozpoczyna drogę do kolejnego łatwego zwycięstwa. Ale nic bardziej mylnego. Crystal Palace odpowiedziało w piorunującym stylu. W przeciągu kilkudziesięciu sekund najpierw wyrównał Jeffery Schlupp, a później Andros Townsend fantastycznym uderzeniem z woleja trafił na 2:1.

"The Citizens" byli w szoku. Napierali na przeciwnika przez cały czas, a tymczasem jego dwie jedyne akcje wystarczyły do objęcia prowadzenia. Na domiar złego przyjezdni znowu się wycofali, czekali na swój moment. Podopieczni Pepa Guardioli próbowali skonstruować akcję podobną, do tej z 27. minuty. Ale obrona Crystal Palace nie dawała się wywieźć w pole. Ponadto na początku drugiej części goście wyprowadzili kolejny cios. Ich kontratak faulem w polu karnym zakończył faulem Kyle Walker, a "jedenastkę" na gola zamienił Luka Milivojevic.

Guardiola, widząc że jego zespół ma olbrzymie kłopoty zdecydował się na zmiany. W przeciągu kilkunastu minut na boisku zameldowali się Sergio Aguero, Kevin De Bruyne i Riyad Mahrez. Roszady jednak nie wniosły wiele. Dopiero w końcówce bramkę kontaktową zdobył De Bruyne. W jednej z ostatnich akcji punkt mogło jeszcze zapewnić uderzenie Gabriela Jesusa, ale futbolówka poleciała kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.

Manchester City - Crystal Palace 2:3 (1:2)
1:0 - Guendogan 27'
1:1 - Schlupp 33'
1:2 - Townsend 35'
1:3 - Milivojević (k.) 51'
2:3 - De Bruyne 85'

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi (51' Aguero), Laporte, Delph (62' De Bruyne) - Bernardo Silva, Dtones, Guendogan - Sterling (68' Mahrez), Gabriel Jesus, Sane

Crystal Palace: Guaita - Wan-Bissaka, Tomkins, Sakho, van Aanholt - McArthur, Milivojević, Schlupp - Townsend, Meyer (90+5' Puncheon) - Zaha (88' Ayew)

Żółte kartki: Zaha, van Aanholt, McArthur, Guaita (Crystal Palace)

Sędzia: Marriner

***

W innych sobotnich spotkaniach grały drużyny Polaków. Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie Southampton i rozegrał 90 minut w wygranym 3:1 wyjazdowym starciu z Huddersfield. Także Łukasz Fabiański zaliczył całe spotkanie, ale było ono mniej udane. Jego West Ham przegrał bowiem u siebie 0:2 z Watfordem. Z kolei Artur Boruc tylko z ławki rezerwowych oglądał pojedynek Bournemouth przeciwko Brighton (2:0).