Ligue 1: minimalna porażka Amiens SC z wiceliderem, epizod Rafała Kurzawy

Trzynasta porażka Amiens SC w Ligue 1 2018/2019. Tym razem zespół, którego zawodnikiem jest Rafał Kurzawa, przegrał na wyjeździe z Lille OSC 1:2. Polak pojawił się na boisku w 89. minucie meczu.

Tomasz Rosiński
Na zdjeciu: Rafał Kurzawa Newspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjeciu: Rafał Kurzawa
Skazywana na porażkę w starciu z wiceliderem rozgrywek ekipa z Amiens chciała postawić rywalowi trudne warunki gry, a spotkanie rozpoczęło się dla niej znakomicie, bo już w 5. minucie Juan Otero otworzył wynik konfrontacji. Z prawego skrzydła dośrodkował Cheick Timite, a piłka dotarła do Kolumbijczyka, który mocnym strzałem pokonał Mike'a  Maignana.

Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć rywalowi, ale doskonała okazja do tego nadarzyła się dopiero w 39. minucie, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Lille po faulu Prince'a-Desira Gouano na Rafaelu Leao we własnej "16". Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Nicolas Pepe, lecz uderzył obok bramki.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, gdyż w drugiej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Leao, strzelając klasycznego gola do szatni. Z lewej strony pola karnego futbolówkę zagrał Pepe, a Portugalczyk nie dał szans Regisowi Gurtnerowi na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron podopieczni Christophe'a Galtiera dyktowali warunki gry, ale przed długi czas nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. To nastąpiło w końcówce starcia, a dokładnie w 85. minucie, kiedy dokładne dośrodkowanie Jeremy'ego Pieda na bramkę zamienił Xeka.

Chwilę później na boisku pojawił się Rafał Kurzawa (zmienił Eddy'ego Gnahore'a), lecz już do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie i kolejna przegrana Amiens SC we francuskiej ekstraklasie stała się faktem.

Ligue 1, 21. kolejka:

Lille OSC - Amiens SC 2:1 (1:1)
0:1 - Juan Otero 5'
1:1 - Rafael Leao 45+2'
2:1 - Xeka 85'

*Nicolas Pepe (Lille OSC) w 39. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. *Rafał Kurzawa (Amiens SC) grał od 89. minuty.