Ligue 1: kolejny remis zespołu Kamila Glika, cały mecz Polaka

W spotkaniu 17. kolejki Ligue 1 broniący się przed spadkiem zespół AS Monaco zremisował przed własną publicznością z OGC Nice. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Kamil Glik.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik

W ostatnim czasie Monaco zaczęło radzić sobie coraz lepiej, a do środowego starcia przystępowało po remisie 1:1 z Olympique Marsylia. Natomiast ekipa OGC w poprzedniej serii gier ograła Girondins Bordeaux.

Od początku rywalizacji podopieczni Thierry'ego Henry'ego walczyli bardzo ambitnie, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale to rywale jako pierwsi zdobyli bramkę. Allan Saint-Maximin wykorzystał błąd Jemerson w obronie i po chwili w sytuacji sam na sam pokonał Diego Benaglio.

Tuż przed przerwą goście stracili zawodnika, bo czerwoną kartką za bezmyślny faul na Benjamin Henrichs został ukarany Ihsan Sacko.

Niedługo po zmianie stron gospodarze byli w stanie doprowadzić do remisu za sprawą Benoita Badiashile'a, który uderzeniem głową zamienił na gola dokładne dośrodkowanie Rony'ego Lopesa z rzutu rożnego.

Drużyna z Nicei, mimo gry w "dziesiątkę", mogła, a nawet powinna ponownie wyjść na prowadzenie podczas tej konfrontacji. Jednakże Saint-Maximin w 77. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (Benaglio obronił).

Już do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i obydwie ekipy podzieliły się punktami.