Pogoń i Lech zwycięskie, Arka musi walczyć o utrzymanie. Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

W niedzielnych meczach 24. kolejki Lotto Ekstraklasy wygrywali faworyci. W Krakowie Wisła zaczęła strzelać zbyt późno i przegrała z Pogonią Szczecin 2:3. W Poznaniu Lech skromnie pokonał Arkę 1:0.

Michał Gałęzewski
piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Odczucia kibiców Wisły Kraków są słodko-gorzkie. Z jednej strony jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że klub może upaść. Z drugiej brakuje mu punktów i pierwsza ósemka mocno się oddala. Krakowianie już w 49. minucie przegrywali 0:3 z Pogonią Szczecin. Dopiero w samej końcówce Vullnet Basha strzelił dwa gole, jednak nie wystarczyło to do pokonania Pogoni, która awansowała na 6. miejsce w tabeli.

Szczecinian jeszcze w niedzielę przegonił Lech Poznań. Drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę pokonała 1:0 Arkę Gdynia po bramce Christiana Gytkjaera w 39. minucie. Do końca spotkania Arka nie zdołała odrobić strat, choć zespół z Trójmiasta starał się atakować do samego końca.

Festiwal pięknych goli w Krakowie! Wisła odpływa od grupy mistrzowskiej! Zobacz więcej!

Gdyński zespół przegrał czwarty raz z rzędu. Co więcej, w ciągu ostatnich ośmiu spotkań, zespół z północnej części Trójmiasta zdobył zaledwie 2 punkty. Ostatnie zwycięstwo zespół prowadzony przez Zbigniewa Smółkę wywalczył 26 listopada, gdy pokonał 4:1 Wisłę Kraków. Arka jest jedenasta w tabeli i ma zaledwie 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. O ósemce w Gdyni już nikt nie myśli.

Lech wygrał z Arką w haniebnym stylu. Zobacz więcej!

Liderem tabeli Lotto Ekstraklasy pozostaje Lechia Gdańsk. Drużyna Piotra Stokowca w poniedziałek zmierzy się z dziesiątym w tabeli Zagłębiem Lubin.