KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Cardiff twierdzi, że kontrakt z Salą jest nieważny. Walijski klub odmawia uznania transferu Argentyńczyka

Działacze Cardiff City popełnili błąd przy rejestracji umowy Emiliano Sali w Premier League i ich zdaniem umowa z Nantes nie jest prawnie wiążąca. Walijski klub przygotował odpowiedź do FIFA.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kibice FC Nantes uczcili pamięć Emiliano Sali Newspix / ICON SPORT / Kibice FC Nantes uczcili pamięć Emiliano Sali
"Umowa Emiliano Sali nie jest prawnie wiążąca. Taką odpowiedź Cardiff City przekaże do FIFA" - dowiedziała się brytyjska telewizja Sky Sports. Działacze klubu Premier League nie zamierzają więc uznać transferu Sali z FC Nantes.

Oznacza to, że Cardiff City nie ureguluje też opłaty transferowej w wysokości 15 mln funtów za napastnika (19 stycznia wychowanek Club Proyecto Crecer podpisał trzyipółletni kontrakt z Cardiff), który zginął w katastrofie lotniczej. Walijczycy powołują się na to, że Premier League zwróciła dokumenty rejestracyjne Sali z powodu błędów administracyjnych - więcej TUTAJ.

Klub miał złożyć korektę, na której wymagany był podpis argentyńskiego piłkarza. Nie było to jednak możliwe. Samolot, którym sportowiec podróżował z Francji na Wyspy Brytyjskie, zniknął z radarów 21 stycznia. 3 lutego odnaleziono wrak maszyny na dnie kanału La Manche. Cztery dni później wydobyto ciało Sali.

Nantes jeszcze w lutym złożyło do FIFA oficjalną skargę na Cardiff za brak spłaty transferu. Pierwsza rata miała być zapłacona do 5 lutego. Francuzi uważają, że wszystko przy przejściu Sali odbyło się zgodnie z przepisami FIFA. Światowe władze futbolu czekają na odpowiedź Walijczyków do 3 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO Pazdan o powrocie do kadry. "Ostatnie pół roku było tragiczne. Ciesze się, że wróciłem"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Sky Sports
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×