Puchar Niemiec. Werder - Bayern. Niemieckie media: Cud wisiał w powietrzu

Półfinałowe spotkanie Pucharu Niemiec pomiędzy Werderem Brema i Bayernem Monachium (2:3) dostarczyło wielu emocji. Zdaniem niemieckich mediów bohaterem meczu był Thomas Mueller.
Łukasz Witczyk
Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bayernu i niepocieszony Milot Rashica z Werderu Brema

Choć to Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i wprowadził Bayern Monachium do finału Puchar Niemiec, to według niemieckich mediów na uznanie zasłużył Thomas Mueller. Piłkarz ten zdobył w Bremie jednego gola, ale gdyby był skuteczniejszy, to już po kwadransie powinien dwukrotnie cieszyć się z prowadzenia i zamknąć mecz.

"Mistrzowski występ Muellera" - czytamy w portalu sport1.de. "Po emocjonującym meczu Bayern wygrał dzięki kontrowersyjnemu rzutowi karnemu, którego wykorzystał Robert Lewandowski" - dodali dziennikarze tego portalu. Zwrócili też uwagę na szybki powrót Werderu Brema, który w ciągu minuty strzelił dwie bramki.

"Bayern wygrał po ekscytującym meczu" - tak relację z półfinału zatytułował "Kicker". Niemiecki dziennik zauważył dobrą grę Muellera i spryt Lewandowskiego, który w 36. minucie wykorzystał błąd obrony i zdobył gola. "Kolejna bramka Lewandowskiego w 41. minucie nie została uznana z powodu spalonego" - dodał "Kicker".

"Gniew Werderu przeciwko Bayernowi" - czytamy w "Sport Bildzie". Bremeńczycy nie ukrywali swojego rozczarowania decyzją sędziego, który w 79. minucie podyktował rzut karny za faul Theo Gebre Selassie na Kingsley'u Comanie. Decyzja została podtrzymana po analizie systemu VAR, a jedenastkę na gola zamienił Lewandowski.

Rzut karny wzbudził wiele kontrowersji. "Sędzia Daniel Siebert podjął bardzo trudną decyzją, która przyniosła sukces Bayernowi. Coman po lekkim pchnięciu Gebre Selassie padł w polu karnym, a strzał Lewandowskiego dał zwycięstwo" - to znów "Kicker".

"Cud wisiał w powietrzu" - tak o meczu w Bremie pisze "Der Spiegel". Dziennikarze tego serwisu też zwrócili uwagę na dobry mecz "zaskakująco akrobatycznego Thomasa Muellera".