Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Mocny komentarz Adama Mandziary. "Opowiadanie bajek to specjalność Braci Grimm"

- Jeżeli Szef Sędziów akceptuje i daje przyzwolenie na takie karygodne błędy swoich podopiecznych, to znaczy, że może nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku - mówi Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Adam Mandziara Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Adam Mandziara
Cały czas nie opadły emocje po meczu na szczycie w Lotto Ekstraklasie. Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa (1:3). Najwięcej jednak mówi się o pracy sędziego. Gdańszczanie zarzucają Danielowi Stefańskiemu, że sprzyjał mistrzowi Polski i wytyka mu się wiele błędów.

Najwięcej kontrowersji wzbudza sytuacja z początku meczu. W polu karnym ręką zagrał Artur Jędrzejczyk. Arbiter najpierw podyktował rzut karny, a potem po analizie VAR zmienił swoją decyzję.

Zdania są podzielone na temat jej słuszności. Zbigniew Boniek uważa, że arbiter podjął błędną decyzję, z kolei Zbigniew Przesmycki (szef sędziów) broni Daniela Stefańskiego. W portalach społecznościowych szybko zaczęły krążyć teorie spiskowe. Wszystko przez to, że sędzia Stefański mieszka w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO Niezdrowe emocje po meczu Lechia - Legia. "Dusan Kuciak nazwał sędziego złodziejem!"

Zobacz także: Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Zbigniew Boniek: Sędzia podjął błędną decyzję

Głos w sprawie zajął Adam Mandziara. Prezes Lechii udzielił mocnego komentarza, który został opublikowany na oficjalnej stronie klubu z Gdańska.

Komentarz Mandziary:

"Z dużym szacunkiem chciałbym podziękować Panu Prezesowi Zbigniewowi Bońkowi za bezstronną postawę wobec zaistniałych okoliczności oraz zajęcie zdecydowanego stanowiska wobec wszelkich kontrowersyjnych zdarzeń w trakcie trwania sobotniego meczu.

Absolutnie zgadzam się z opinią Pana Prezesa Bońka, że w sytuacji zaistniałej w pierwszych minutach meczu, bezdyskusyjnie należał się drużynie Lechii rzut karny i czerwona lub przynajmniej żółta kartka dla zawodnika Legii. Sytuacja ta miała niewątpliwy wpływ na dalszy przebieg meczu.

Jednocześnie chcemy jako Lechia Gdańsk zaznaczyć, że mamy absolutne zaufanie do władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jesteśmy przekonani, że te zdarzenia zostaną wnikliwie przeanalizowane i zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Natomiast, odnosząc się do słów Pana Zbigniewa Przesmyckiego, Przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego, chciałbym podkreślić, że opowiadanie bajek to specjalność Braci Grimm, a nie osoby pełniącej tak odpowiedzialną funkcję.

Jeżeli Szef Sędziów akceptuje i daje przyzwolenie na takie karygodne błędy swoich podopiecznych, to znaczy, że może nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku.

Dotyczy to również konfabulacji na temat miejsca zamieszkania Pana Daniela Stefańskiego. Od wczoraj wiemy, że Pan Stefański od wielu lat mieszka na stałe w Warszawie, a nie w Bydgoszczy, i skoro to nie miało znaczenia, to dlaczego ten fakt był ukrywany przed publicznością?

Zaistniały przypadek spotyka się z oczywistym brakiem przejrzystości w obsadzie sędziowskiej meczów. Uwzględniając sprawy etyczne i zasady fair play, nie wyobrażam sobie sytuacji, że na przykład sędzia mieszkający w Madrycie sędziuje spotkanie Realu Madryt przeciwko FC Barcelonie. Czy mecz A.C. Mediolan przeciwko Juventusowi Turyn prowadziłby sędzia z Mediolanu? Oczywiście byłoby to niedopuszczalne i wskazywało by na ewidentny konflikt interesów.

Oczywistym jest, że będziemy wnioskować do władz PZPN o nieobsadzanie Pana Stefańskiego w meczach naszego zespołu w przyszłości.

Na koniec pragnę przeprosić wszystkich kibiców Lechii Gdańsk, że nie mamy wpływu oraz możliwości podjęcia działań formalno-prawnych, by zmienić zaistniałą sytuację oraz bieg wydarzeń. Jest to dla mnie, drużyny i sztabu trenerskiego niezmiernie przykre. Jedynie co możemy zagwarantować, to to, że do ostatnich minut rozgrywek rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy będziemy dokładać wszelkich starań, aby osiągnąć jak najwyższy wynik sportowy."

Zobacz także: Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia. Tomasz Hajto: Nie ma interpretacji, jest paranoja. Powinien być rzut karny

Czy Lechii Gdańsk należał się rzut karny w meczu z Legią Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (143)
 • Piotr Drapala Zgłoś komentarz
  Jeśli karny to bez kartki... Ewentualnie żółta .. aczkolwiek według mnie karn słusznie nie został podyktowany
  • Rafał Bernadzki Zgłoś komentarz
   Zastanawia mnie to przekonanie że ten karny i ew. kartka była decydujące. Przecież widać że Lechia w tej chwili to bieda i smutek. Dzisiejszy finał PP to obraz tej nędzy. "Okradzeni
   Czytaj całość
   przez sędziów mocarze" stworzyli żenujące widowisko. Lechia jest tak mocna że bez karnego na "dzień dobry" i gry przez 90 min w przewadze nie jest w stanie wygrać z Legią? - to rzeczywiście "okradziono" ich z mistrzostwa...
   • zibi079 Zgłoś komentarz
    W tym całym zamieszaniu dziwi mnie, że po meczu w Szczecinie cisza... Pan Madziara może się wypowie na ten temat?
    • Don velo el Belarus Zgłoś komentarz
     Można gdybać co by było gdyby był karny, ale mecz się skończył już dawno, Lechia drugą połowę zawaliła totalnie i przegrali zasłużenie, takie są fakty.
     • steffen Zgłoś komentarz
      Akurat jeśli idzie o opowiadanie bajek to Mandziara wie co mówi, też jest w tym niezły :D
      • Grzegorz Firsof Zgłoś komentarz
       Panie Mandziara moze oświadczenie o skandalu w Szczecinie wydacie??
       • degu Zgłoś komentarz
        Przed chwilą kilka razy ponownie obejrzałem sytuyację z 2-3 minuty...I żaden kadr z róznych ujęc nie wskazuje na to, ze Jędrzejczyk najpierw dostał w biodro, brzuch czy talię ...tak jak
        Czytaj całość
        to określił p. Przesmycki...Piłka po skosie zmierzała do bramki i ewidentnie została zatrzymana przez rękę obrońcy!!! Przy późniejszej sytuacji Remyego p. Przesmycki widział tam "rękę podpierającą"...tylko, że Remy w momencie gdy piłka go minęła i uderzyła w rękę jeszcze stał na nogach..ułożenie ręki zwiększało jego powierzchnię, a piłka zmierzała w światło bramki!!!!...Ale p. stefański nawet o WAR nie poprosił!!!
        • degu Zgłoś komentarz
         "Gdańszczanie zarzucają Danielowi Stefańskiemu, że sprzyjał mistrzowi Polski i wytyka mu się wiele błędów."...poniżej wcześniejsze przykłady... Nie pamiętam meczu w którym "sedzia"
         Czytaj całość
         Daniel Stefański pozwolił na to, aby Legia straciła punkty!!! W sezonie 2010/11 w meczu Legia - Cracovia przy stanie 1:1 doliczył 3 min a w 94 min. przerwał akcję, gdy bramkarz Cracovii w polu karnym zatrzymał kolejną nieudaną akcję legii i...podyktował rzut wolny pośredni dla legii z 12-13 metra przed bramką Cracovii za ...rzekomą grę na czas bramkarza....Legia strzela zwycięska bramkę w 95 minucie!!! Co ciekawe bramkarz przytrzymywał piłkę z boku bramki, a wolny była z naprzeciw bramki!!.....2015 rok finał PP Legia-Lech Daniel S. w jednej akcji nie widzi faulu na bramkarzu Lecha i spalonego Saganowskiego..legia strzela zwycięską bramkę ze spalonego...03.04.2018 mecz PP Górnik-Legia ..w 60 min. Vesovic brutalnie fauluje Kurzwę, Daniel S. nie przerywa gry, legia przejmuje piłkę i zdobywa bramke...(później w rozgrywkach LM ten sam zawodnik za podobny faul wylatuje z boiska)...Słynny ostatni mecz poprzedniej rundy w Poznaniu Lech-Legia - sędziuje Daniel Stefański: gdyby w 48 minucie, przy stanie 0:1 p. sędzia odgwizdał ewidentny faul w Jedrzęjczyka na napastniku Lecha, którego złapał w pasie i przewrócił w polu karnym Legii, to może mecz miałby inny przebieg...No i niedawno, jak pokazują fakty, kolejkę wcześniej (przed meczem Pista z Legią) wykartkował następnego przeciwnika Legii, Piasta a dzieła dokończył jako sędzia VAR w meczu Legii z Piastem, nie interweniując przy ewidentnym karnym za zagranie ręką obrońcy Legii...W pierwszej kolejce w meczu Crakowi z Legią , też powinien być karny dla Crakowi....Wniosek opisane przykłady dla mnie to nie są przypadki!!! pan Daniel S. zawsze jest 12. zawodnikiem Legii. !!!!!....Bo skoro mieszka w Warszawie!!!!
         • 14MP 19PP Zgłoś komentarz
          Nigdy nie zrozumiem, dlaczego chorzy na Legię spiskowcy tak się upadlają z każdym swoim słowem, zamiast po prostu przeczytać jeden akapit w przepisach i zamknąć mordę ;] A najwięcej do
          Czytaj całość
          powiedzenia mają ci, co nie widzieli tego meczu ani sytuacji i przedstawiają jakieś swoje akcje sci-fi, które w ogóle nie miały miejsca podczas tych sytuacji ;D
          • Andrzej Kowal Zgłoś komentarz
           Spółdzielnia nadal działa...
           • Tomek GKS Zgłoś komentarz
            A niech sobie Legia wsadzi w d.... takiego Majstra i niech się nim szczyci. Co roku drukarze im pomagają a teraz to było bardzo bezczelne. Za same faule Jędrzejczyk powinien wylecieć z
            Czytaj całość
            boiska.
            • robert1234 Zgłoś komentarz
             Dać walkower do Lechii
             • G13 Zgłoś komentarz
              Bezstronna ocena Widzewiaka... brawo prezes
              Zobacz więcej komentarzy (31)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×