Piast liderem Lotto Ekstraklasy. "Niech teraz martwią się inni"

Dzięki pokonaniu 2:1 Jagiellonii i remisowi Legii z Pogonią, Piast został liderem Lotto Ekstraklasy po 35. kolejce. - Niech teraz inni spoglądają nas nas - mówi Martin Konczkowski.

Sebastian Kordek
Martin Konczkowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Martin Konczkowski
Ponad 9000 tysięcy kibiców oglądało prawdziwy rollercoaster w ostatnich minutach pojedynku przy Okrzei.  - Ta końcówka była niesamowita. Nie wiem czy kiedykolwiek grałem w spotkaniu, w którym się tyle działo. I to w doliczonym czasie gry. Chyba zabrakło nam nieco koncentracji w tym momencie meczu. Jagiellonia rzuciła wszystko do przodu, ale najważniejsze, że wyszliśmy z tego zwycięsko - powiedział Martin Konczkowski, zawodnik Piasta Gliwice.

Nawet po stracie gola w 89. minucie gliwiczanie wierzyli w zdobycie pełnej puli. - Wierzyłem, że uda nam się wygrać. Wiem, że jesteśmy silną drużyną. Ostatnio w Lidze Mistrzów Tottenham zdobył bramkę w ostatniej sekundzie i to jest właśnie piłka nożna. Wszystko się może zdarzyć - przyznał skrzydłowy.

Zwycięstwa nad Jagą by nie było, gdyby nie Jakub Szmatuła, który w ostatniej akcji meczu obronił rzut karny. - Duży szacunek dla Kuby. Wiadomo, że po dłuższej przerwie nie jest łatwo wejść do bramki, ale on pokazał klasę i uratował zespołowi zwycięstwo. Zadanie nie było o tyle łatwe, że zastąpił Frantiska Placha, który wiosną bronił wyśmienicie - skomentował "Konczi".

Wobec remisu Legii z Pogonią Piast zajmuje pozycję lidera i teraz wszystko zależy od niego. - Jesteśmy na pierwszym miejscu i niech teraz martwią się inni. My zrobiliśmy i dalej chcemy robić swoje. Dwa kroki przed nami i w głowie mamy już tylko Pogoń. Niech teraz inni spoglądają na nas - zakończył Konczkowski.

Czytaj również: Sensacyjny remis. Legia traci pozycję lidera!

Czy Piast Gliwice zostanie mistrzem Polski?