Bundesliga: Union Berlin bliżej awansu, niewykorzystana szansa VfB Stuttgart

W czwartek rozegrano pierwsze barażowe spotkanie o miejsce w Bundeslidze. Bliżej gry w elicie w przyszłym sezonie jest 1.FC Union Berlin, który na wyjeździe zremisował 2:2.

Łukasz Witczyk
Rafał Gikiewicz Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Faworytem barażowej rywalizacji wydawał się być zespół ze Stuttgartu, ale ambitni berlińczycy pokazali, że łatwo się nie poddadzą. W pierwszym barażowym starciu zespół z 2. Bundesligi dwukrotnie odrabiał straty i zdołał doprowadzić do wyrównania, co stawia go w dobrej sytuacji przed rewanżowym starciem, które zaplanowane jest na poniedziałek.

VfB Stuttgart po raz pierwszy prowadzenie objęło w 42. minucie. Anastasios Donis ze skrzydła wyłożył piłkę Christianowi Gentnerowi, a ten pewnym strzałem pokonał Rafała Gikiewicza. Po chwili już był remis, a błąd obrony wykorzystał Suleiman Abdullahi, który w polu karnym ograł dwóch obrońców i bramkarza.

Po przerwie VfB Stuttgart rzucił się do ataków i już w 51. minucie znów wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Mario Gomez, ale miał sporo szczęścia, gdyż piłka odbiła się od jednego z obrońców Unionu i kompletnie zmyliła Gikiewicza. Union w 68. minucie zdobył drugą bramkę, a tym razem na listę strzelców wpisał się Marvin Friedrich.

Gracze Unionu są teraz bliżej upragnionego awansu do Bundesligi. - Zostało 90 minut walki o swoje marzenia - napisał na Twitterze Gikiewicz, który nie ukrywa, że chce wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tej pory zaliczył tylko epizod w SC Freiburg, a w 2. Bundeslidze uznawany jest za jednego z najlepszych bramkarzy.

Zdaniem niemieckich mediów Gikiewicz był jednym z najlepszych zawodników Unionu. Kilka razy uratował swój zespół przed stratą gola, ale przy obu straconych golach był bezradny. Portal sportbuzzer.de ocenił go na "trójkę" w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki).

VfB Stuttgart - 1.FC Union Berlin 2:2 (1:1)
1:0 - Christian Gentner 42'
1:1 - Suleiman Abdullahi 43'
2:1 - Mario Gomez 51'
2:2 - Marvin Friedrich 68'

Waldemar Fornalik: Umówiliśmy się, że nie wypowiadamy słowa "mistrzostwo"

Czy 1.FC Union Berlin awansuje do Bundesligi?