Serie A: remis na dnie tabeli. Paweł Jaroszyński grał 90 minut

Jaki cały sezon, taki ostatni mecz. Chievo Werona z Pawłem Jaroszyńskim w składzie zremisowało bezbramkowo z Frosinone Calcio.

Mecz Frosinone - Chievo Getty Images / Paolo Bruno / Mecz Frosinone - Chievo.
Mecz przedostatniego z ostatnim klubem w tabeli nie obfitował w sytuacje podbramkowe. Ani jedni, ani drudzy nie przekonali postronnych, żeby rozpaczać po ich pożegnaniu z elitą. Frosinone Calcio oddało dwa razy więcej strzałów celnych, ale sposobu na pokonanie Adriana Sempera nie znalazło. Najmniej bramkostrzelne kluby ligi podsumowały sezon wynikiem 0:0.

W meczu na dnie tabeli wystąpił jeden Polak. Paweł Jaroszyński zagrał w tym sezonie w 18 meczach ligowych. Nie zapisał się w nich ani golem, ani asystą. Część rundy wiosennej stracił z powodu kontuzji. Pod względem liczby rozegranych minut był w swoim klubie na 13. miejscu.

Mariusz Stępiński nie mógł zagrać na zakończenie sezonu z powodu żółtych kartek. Z sześcioma golami i dwiema asystami Polak pozostał najlepszym strzelcem i najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Chievo w klasyfikacji kanadyjskiej. Za rundę wiosenną nie należą mu się jednak pochwały. Po raz ostatni trafił do bramki przeciwnika 2 lutego. Później nie zrobił tego w 14 meczach z rzędu. Na liście jego "ofiar" byli Juventus, Roma, Cagliari, Parma, Fiorentina i Empoli. Był czwartym graczem w zespole pod względem spędzonych na boisku minut.

Bartosz Salamon nie pojawił się w sobotę na boisku z powodu kontuzji. Doznał jej w końcówce rozegranego 16 kwietnia spotkania z Fiorentiną. Było to ostatnie starcie, w którym Frosinone zwyciężyło. Później ponownie przestało sobie radzić i straciło szansę na utrzymanie. Najbardziej pamiętnym występem Salamona był ten w konfrontacji z byłym klubem Sampdorią.

Frosinone Calcio - Chievo Werona 0:0

Frosinone: Francesco Bardi - Nicolo Brighenti, Lorenzo Ariaudo, Marco Capuano - Francesco Zampano (63' Daniel Ciofani), Luca Paganini, Paolo Sammarco, Luca Valzania (46' Raffaele Maiello), Andrea Beghetto - Camillo Ciano, Federico Dionisi (82' Marcello Trotta)

Chievo: Adrian Semper - Marco Andreolli, Bostjan Cesar, Nicolas Frey - Fabio Depaoli, Nicola Rigoni, Assane Diousse (33' Mauro Burruchaga), Paweł Jaroszyński - Emanuel Vignato (62' Lucas Piazon) - Sergio Pellissier, Manuel Pucciarelli (79' Musa Jawara)

Żółte kartki: Valzania, Ciano (Frosinone) oraz Depaoli, Rigoni (Chievo)

Sędzia: Antonio Di Martino