Sparing. Liverpool FC - Sevilla FC. Porażka The Reds w cieniu brutalnego faulu

Liverpool FC przegrał 1:2 sparing z Sevillą FC w Bostonie. Bezmyślnie zachował się Joris Gnagnon, który dostał czerwoną kartkę za brutalny faul.

Joris Gnagnon otrzymuje czerwoną kartkę po brutalnym faulu Getty Images / Matthew Ashton - AMA / Joris Gnagnon otrzymuje czerwoną kartkę po brutalnym faulu
Pierwszoplanowym piłkarzem przed przerwą był Luuk de Jong. Holender ściągnięty do Sevilli FC miał łatwość dochodzenia do sytuacji podbramkowych, ale był bardzo nieskuteczny. W 13. minucie napastnik dostał podanie od Evera Banegi i wybiegł sam na sam z bramkarzem. Andy Lonergan poczekał na ruch króla strzelców Eredivisie i wygrał pojedynek. Dobre szanse na gola miał jeszcze dwie, nie wykorzystał żadnej.

Nolito pokazał de Jongowi jak przymierzyć do bramki, choć wcale nie miał na to lepszej okazji niż Holender. W 37. minucie Hiszpan huknął bez przyjęcia z 13 metrów w okienko. Drużyna z Andaluzji wyszła na prowadzenie 1:0, które było zasłużone. Nie potrafiła go jednak utrzymać do końca pierwszej części.

W 44. minucie wyrównał na 1:1 Divock Origi, który miał szczęście, że piłka trafiła do niego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Będący w wysokiej formie strzeleckiej na finiszu poprzedniego sezonu Belg stara się także w okresie przygotowań sprzedać swoje umiejętności Juergenowi Kloppowi. Robi to pod nieobecność Mohameda Salaha, Sadio Mane oraz Roberto Firmino. Egipcjanin i Senegalczyk odpoczywają po Pucharze Narodów Afryki, a Brazylijczyk po Copa America.

Cieniem na meczu położyło się zdarzenie z 76. minuty. Grający od nieco ponad kwadransa Joris Gnagnon kompletnie się zagotował. Piłkarz Sevilli FC popełnił absurdalny, brutalny faul na Yasserze Laroucim. Francuz nie był zainteresowany piłką, z pełnym impetem kopnął rodaka w nogi. Larouci opuścił boisko na noszach, a gracz Sevilli został wyrzucony przez sędziego, który bez zawahania wyciągnął czerwoną kartkę.

Sevilla FC zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 w 90. minucie grając w dziesięciu. Decydującego gola strzelił Alejandro Pozo, który uzupełnił dziurę w ustawieniu po zejściu Gnagnona.

Tym samym triumfator Ligi Mistrzów poniósł drugą porażkę w ciągu trzech dni. W piątek został pokonany 2:3 przez Borussię Dortmund.

Jakub Ojrzyński przebywa z The Reds na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych. Młodego Polaka nie było w kadrze na sparing.

Liverpool FC - Sevilla FC 1:2 (1:1)
0:1 - Nolito 37'
1:1 - Divock Origi 44'
1:2 - Alejandro Pozo 90'

Liverpool: Andy Lonergan (46' Simon Mignolet) - Trent Alexander-Arnold (46' Joseph Gomez), Nathaniel Philips (46' Rhian Brewster), Virgil Van Dijk (46' Dejan Lovren), Andrew Robertson (46' Adam Lewis) - Alex Oxlade-Chamberlain (46' Curtis Jones), Jordan Henderson (46' James Milner), Georginio Wijnaldum (46' Fabinho) - Harry Wilson (46' Ryan Kent), Divock Origi (46' Yasser Larouci, 80' Bobby Duncan), Benjamin Woodburn (46' Ki-Jana Hoever)

Sevilla: Sergio Rico (46' Tomas Vaclik) - Jesus Navas (46' Sebastien Corchia), Diego Carlos (46' Jules Kounde), Daniel Carrico (46' Simon Kjaer, 74' Maximilian Weber), Sergio Reguilon (46' Sergio Escudero) - Joan Jordan (60' Joris Gnagnon), Fernando (46' Oliver Torres), Ever Banega (46' Franco Vazquez) - Lucas Ocampos (60' Wissam Ben Yedder), Luuk de Jong (46' Munas Dabour, 82' Alejandro Pozo), Nolito (46' Munir El Haddadi)

Żółte kartki: Philips, Woodburn (Liverpool) oraz Banega, Carlos (Sevilla)

Czerwona kartka: Joris Gnagnon (Sevilla FC) / 76' - za faul/