Liga Europy: Atromitos Ateny wygrał mecz możliwych rywali Legii Warszawa

Drużyna lepsza w dwumeczu DAC-u 1904 Dunajska Streda z Atromitosem Ateny może zagrać w III rundzie eliminacji Ligi Europy z Legią Warszawa. Pierwsze spotkanie w Słowacji zakończyło się zwycięstwem 2:1 zespołu z Grecji.

piłkarze Legii Warszawa Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
DAC 1904 Dunajska Streda walczy o historyczny dla siebie awans do III rundy eliminacji Ligi Europy. W poprzednim sezonie słowacka drużyna nie osiągnęła tego etapu wskutek wysokiej porażki w dwumeczu z Dinamem Mińsk i także teraz ma problemy.

Po wyeliminowaniu Cracovii ekipa z Dunajskiej Stredy rywalizuje z Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Słowacji i w pierwszej połowie było to energiczne starcie. Przed przerwą padły trzy bramki.

Atromitos prowadził 2:1, a jego najważniejszym zawodnikiem był Javier Umbides, który pierwszego gola strzelił efektownym wolejem, a przy drugim Georgiosa Manousosa asystował. Kibiców w Dunajskiej Stredzie ucieszył wprowadzony już w 30. minucie z ławki rezerwowych Kristopher Vida. Dubler przymierzył zza pola karnego. Na tyle było stać DAC. Po przerwie wynik już nie zmienił się i zaliczkę przed rewanżem w Atenach ma Atromitos.

Dawid Kort spędził 90 minut na ławce rezerwowych gości. W defensywie wystąpił znany z polskich boisk Dimitris Goutas .

Atromitos jest na dobrej drodze do wygrania pierwszego w swojej historii dwumeczu w europejskich pucharach. W 2006 roku został pokonany przez Sevillę FC, w 2012 roku przez Newcastle United, w 2013 roku przez AZ Alkmaar, a w poprzednim sezonie przez Dynamo Brześć.

Drużyna lepsza w dwumeczu DAC-u z Atromitosem zagra w III rundzie eliminacji Ligi Europy z Legią Warszawa, o ile wicemistrz Polski wyeliminuje Kuopion Palloseura. Rewanż zespołu z Finlandii z Legią w czwartek 1 sierpnia o godzinie 18. Drugie spotkanie Atromitosu z DAC-em tego samego dnia o godzinie 19.

DAC 1904 Dunajska Streda - Atromitos Ateny 1:2 (1:2)
0:1 - Javier Umbides 20'
1:1 - Kristopher Vida 35'
1:2 - Georgios Manousos 43'

DAC: Martin Jedlicka - Kristian Kostrna, Matej Oravec, Dominik Kruzliak, Eric Davis (73' Cesar Blackman) - Ronan Connor (30' Kristopher Vida), Mate Vida - Lukas Cmelik, Zsolt Kalmar, Marko Divković - Eric Ramirez.

Atromitos: Balazs Megyeri - Kyriakos Kivrakidis (39' Spyros Natsos), Spyros Risvanis, Dimitrios Goutas Alexandros Katranis - Madson, Charilaos Charisis - Georgios Manousos, Javier Umbides, Clarck N'Sikulu (62' Vieira Rosa Farley) - Apostolos Vellios (74' Tal Khila).

Żółta kartka: Cmelik (DAC).

Sędzia: Bastian Dankert (Niemcy).

Czy Atromitos Ateny wygra rewanż u siebie z DAC-em 1904 Dunajska Streda?