Liga Mistrzów: Club Brugge na remis z Galatasarayem Stambuł

Turecki Galatasaray Stambuł nie zdołał zdobyć Brugii i bezbramkowo zremisował z Club Brugge w meczu 1. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2019/2020.

Tomasz Rosiński
Ryan Babel (z lewej) i Clinton Mata (z prawej) PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: Ryan Babel (z lewej) i Clinton Mata (z prawej)
Galatasaray, z Radamelem Falcao, Ryan'em Babelem i Sofiane'm Feghoulim na czele, wydawał się być faworytem środowej potyczki w Brugii. Jednakże gospodarze nie zamierzali się łatwo poddać i chcieli napsuć krwi rywalowi, co im się udało zrealizować.

Wydawało się, że przyjezdni od początku ruszą do ofensywy, ale to gospodarze jako pierwsi stworzyli groźną sytuację pod bramką przeciwnika. W 19. minucie minimalnie niecelnie główkował Matej Mitrović.

Po chwili odpowiedziała drużyna ze Stambułu. Indywidualną akcją popisał się Babel, który oddał niezły strzał, lecz piłkę odbił Simon Mignolet. Ostatecznie więcej nic ciekawego przed przerwą nie wydarzyło się na boisku.

Po zmianie stron podopieczni Fatiha Terima mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nic z tego nie wynikało. Zawodnicy Club Brugge byli nastawieni na grę z kontry i jedna z takich akcji mogła zakończyć się golem. Jednak futbolówkę po uderzeniu Emmanuela Dennisa chwycił Fernando Muslera.

Defensywa miejscowego klubu poczynała sobie bardzo dobrze i już do końcowego gwizdka sędziego nie dała się zaskoczyć. Tym samym drużyny na starcie fazy grupowej LM podzieliły się punktami (0:0).