Premier League. Southampton - Bournemouth. Słabe noty Jana Bednarka. "Katastrofalny błąd"

Jan Bednarek zawinił przy trzecim golu dla Bournemouth. To nie był udany mecz reprezentanta Polski, który był jednym z najsłabszych piłkarzy w Southampton.

Robert Czykiel
Roberto Firmino (z lewej) i Jan Bednarek (z prawej) Getty Images / John Walton / Na zdjęciu: Roberto Firmino (z lewej) i Jan Bednarek (z prawej)
Jan Bednarek w tym sezonie nadal regularnie występuje w angielskiej Premier League i jest podstawowym środkowym obrońcą Southampton FC. Piątkowy mecz z AFC Bournemouth (1:3) jednak był słaby w jego wykonaniu, a w dodatku Polak popełnił duży błąd przy trzecim golu rywali.

Polski bramkarz ma trafić do Liverpoolu! Anglicy zachwyceni talentem Fabiana Mrozka >>

Reprezentant Polski najpierw przegrał walkę o górną piłkę z Callumem Wilsonem. Po chwili jeszcze zderzył się ze swoim bramkarzem, a angielski napastnik trafił do pustej bramki. Ten błąd odbił się na notach.

"W drugiej połowie Southampton grało znacznie lepiej i złapało kontakt po golu Jamesa Warda-Prowse'a. Gospodarze wciąż naciskali, ale katastrofalny błąd Jana Bednarka i bramkarza Angusa Gunna pozwolił Wilsonowi trafić do pustej bramki" - opisuje Sky Sports, które dało Polakowi ocenę 5.

Portal Sofascore ocenił Bednarka na 5,9 i jest to jedna z najniższych not. Gorzej wypadł tylko bramkarz Gunn, który otrzymał 5,6.

"Końcówka meczu była nerwowa dla Bournemouth aż do momentu całkowitego załamania komunikacji między Bednarkiem i Gunnem" - opisuje z kolei "Guardian".