PKO Ekstraklasa. Lech - Wisła K. "Kolejorz" gromi, ale Dariusz Żuraw nie do końca zadowolony

Nawet zwycięstwo 4:0 z Wisłą Kraków nie zadowoliło w pełni trenera Lecha Poznań. - Do momentu objęcia prowadzenia nie wyglądało to najlepiej - przyznał Dariusz Żuraw.

Szymon Mierzyński
Dariusz Żuraw Newspix / JAKUB GRUCA / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw
- Moi zawodnicy mieli w głowach poprzednie domowe spotkania. U siebie dość długo nie potrafiliśmy wygrać, dlatego w pierwszej kolejności myśleliśmy o tym, by za wszelką cenę nie stracić gola. Dopiero gdy objęliśmy prowadzenie, mecz zaczął wyglądać tak, jak sobie tego życzyliśmy. Dlatego mimo wysokiego wyniku, nie będę wyłącznie chwalić moich podopiecznych - stwierdził Dariusz Żuraw.

Poznaniakom udało się uniknąć nerwowej końcówki, bo w drugiej połowie nie kalkulowali i poszli za ciosem. - W przerwie mówiłem zawodnikom, że trzeba podkręcić tempo i zdobyć drugą bramkę. Ostatecznie dołożyliśmy jeszcze kolejne dwie i mamy wysokie zwycięstwo. Bardzo tego potrzebowaliśmy. Myślę, że teraz na stadionie w Poznaniu będzie nam się grać łatwiej - dodał opiekun "Kolejorza".

->Stracił niemal dwa lata, lekarze go skreślali. Adrian Laskowski się uparł i wrócił do gry w Warcie Poznań

Trener Wisły Kraków powodów do radości nie miał żadnych, choć podkreślał, że gra nie była tak tragiczna, jak sugerowałby wynik. - Uważam, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była co najmniej niezła. Mecz ustawiła pierwsza bramka dla Lecha, ale także trzy urazy w mojej drużynie, przez które dokonałem wymuszonych zmian. To nam utrudniło realizację planów. Bez wątpienia mamy teraz trudniejszy moment. Tylko od nas zależy jak szybko z niego wyjdziemy - oznajmił Maciej Stolarczyk.

Lech wygrał z Wisłą 4:0 po golach Darko Jevticia, Christiana Gytkjaera, Kamila Jóźwiaka oraz Filipa Marchwińskiego.

->Bundesliga. Bayern - Hoffenheim. Robert Lewandowski szaleje! Ale mistrz sensacyjnie przegrał

Czy Wisła Kraków utrzyma się w PKO Ekstraklasie?