Serie A: remisy rzymskich drużyn. Łukasz Skorupski nie zatrzymał Ciro Immobile

Ciro Immobile strzelił już siedem goli w tym sezonie. W niedzielę pokonał dwa razy Łukasza Skorupskiego w zremisowanym 2:2 meczu Lazio z Bologna FC. Punktami podzieliła się również Roma i obu rzymskim klubom ucieka w tabeli Atalanta.

Łukasz Skorupski interweniujący w meczu Bologna - Lazio Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski interweniujący w meczu Bologna - Lazio
Lazio nie przegrało od 13 meczów z Bologna FC. Z tym klubem ma najdłuższą serię bez porażki. Z kolei drużyna ze Stadio Renato dall'Ara ma dłuższy problem z pokonaniem tylko Juventusu. W bramce Bologni zagrał Łukasz Skorupski i skapitulował w pierwszej połowie dwa razy po strzałach Ciro Immobile. Jego kompani z pola nie zamierzali jednak statystować, również atakowali, a nawet przeważali i do przerwy było 2:2. Po niej zamiast goli posypały się czerwone kartki. W końcówce było dziesięciu na dziesięciu i nikt nie potrafił zranić osłabionego przeciwnika. Powinien to zrobić Joaquin Correa, ale piłkarz Lazio trafił w poprzeczkę z rzutu karnego. W tym momencie nie było już na boisku lidera klasyfikacji strzelców Serie A i egzekutora jedenastek w stołecznej drużynie - Immobile.

W poprzednim meczu na własnym stadionie AS Roma została pokonana 0:2 przez Atalantę BC i była to jej pierwsza porażka od 31 marca. Drużynę Paulo Fonseki odwiedził kolejny wymagający gość, ponieważ Cagliari Calcio jest niepokonane od pięciu kolejek. To drużyna z Sardynii wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Joao Pedro z rzutu karnego. Giallorossim udało się tylko wyrównać, a i to z pomocą przeciwnika. Luca Ceppitelli strzelił gola samobójczego na 1:1. Mecz zakończył się dwie godziny i 10 minut od momentu rozpoczęcia. W doliczonym czasie Nikola Kalinić trafił do siatki Cagliari, ale sędzia anulował gola i stanęło na remisie.

Obu rzymskim klubom ucieka w tabeli trzecia Atalanta BC. Po kolejnym nieudanym występie w Lidze Mistrzów zmierzyła się z beniaminkiem US Lecce. W kwadransie poprzedzającym przerwę Atalanta zdobyła prowadzenie 2:0 dzięki uderzeniom Duvana Zapaty i Alejandro Gomeza i miała komplet punktów praktycznie w kieszeni. Ostatecznie Nerazzurri wygrali 3:1.