Puchar Niemiec. VfL Bochum - Bayern Monachium. Robert Lewandowski ze słabymi ocenami

Robert Lewandowski już dawno nie został oceniony tak słabo przez niemieckie media. Polski napastnik był jednym z najsłabszych w meczu VfL Bochum - Bayern Monachium (1:2).

Robert Czykiel
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium był bliski sensacyjnego odpadnięcia z Pucharu Niemiec. Drugoligowy VfL Bochum długo prowadził 1:0. Bawarczycy odwrócili losy meczu dopiero w ostatnich siedmiu minutach. Serge Gnabry i Thomas Mueller dali mistrzowi kraju awans do trzeciej rundy.

Puchar Niemiec. Media o wymęczonym zwycięstwie Bayernu: "Mueller uratował Kovaca" >>

Robert Lewandowski usiadł na ławce rezerwowych, bo Niko Kovac zamierzał dać mu odpocząć. Polak jednak musiał ratować swój zespół i wyszedł na drugą połowę. On jednak także miał słabszy dzień, przez co pierwszy raz od dawna nie pokonał bramkarza. To ma przełożenie na pomeczowe oceny.

"Bawarskie ubezpieczenie na życie miało odpoczywać na ławce przez cały mecz, ale musiał ratować świat w drugiej połowie. Strzelec 19 bramek w 14 meczach jednak zmarnował dobrą szansę na doprowadzenie do remisu w 69. minucie" - pisze sportbuzzer.de, oceniając Polaka na 4.

Takie same noty "Lewy" otrzymał od gazet "Bild", "Tageszeitung" oraz "Abendzeitung Muenchen", gdzie polski napastnik był w gronie najsłabszych graczy Bawarczyków.

"Bawarska maszyna do strzelania bramek była oszczędzana w pierwszej połowie. Po raz pierwszy od 14 meczów nie strzelił gola" - pisze dziennik "AZ".

Bundesliga. VfL Bochum - Bayern Monachium. Niko Kovac skomentował męczarnie swojego zespołu >>

Najbardziej krytyczny był portal sport.de, który także wytknął Lewandowskiemu zmarnowanie sytuacji na 1:1, gdy uderzał głową. Polak otrzymał ocenę 4,5. Przypominamy, że w Niemczech najwyższa nota to 1, a najniższa 6.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski zasłużył na tak słabe noty?